VÝUKA NĚMČINY

... odkudkoli a klidně i v pyžamu!

Už vás nebaví pasivně sledovat, jak vaše němčina upadá? Začínají vám dělat problém už i jednoduché německé věty?

Žiju v Německu už pár let a německy komunikuju každý den. Ukážu vám, jak si i vy můžete oprášit němčinu a začít konečně mluvit německy!

Dnes se německy dorozumím snad ve VE VŠECH MOŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH. Každodenní komunikace doma i v práci mě naučila rozdílnou slovní zásobu, němčinu spisovnou i hovorovou. Učila jsem jednotlivce i skupiny, obojí různého věkového i pracovního zaměření. V Německu v současnosti učím v KURZECH PRO CIZINCE, se kterými samozřejmě není možné domluvit se jinak než německy.

Když jsem se němčinu učila před lety na gymnáziu nebo vysoké škole, v praxi jsem často narážela na zbytečnost některých slov a frází, které v učebnici sice najdete, ale v praxi je vlastně nikdy nepoužijete, protože je prostě nikdo neříká. Proto se teď soustředím raději než na učebnicový jazyk na jazyk praktický a SCHOPNOST DOROZUMĚT SE.

VĚŘÍM TOTIŽ, ŽE JAZYK JE PŘEDEVŠÍM O SCHOPNOSTI UMĚT MLUVIT A UMĚT SE DOMLUVIT.

JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT?

Když jsem poprvé vyjela na delší dobu do Německa, měla jsem za sebou 12 let studia němčiny - na základce, gymplu a první rok vysoké. Trochu naivně jsem si myslela, že už přece všechno umím a nic nového se v Německu nedovím. OMYL. Najednou jsem zjistila, že spousta věcí, na kterých se ve škole bazírovalo, vůbec nejsou podstatné. Co je však mnohem podstatnější a často se zapomíná - JESTLI (A JAK) SE UMÍTE DOMLUVIT.

Nyní jsem skálopevně přesvědčena o tom, že učení jazyka je celoživotní, nikdy nekončící proces. Proces, který každý den pokračuje i přesto, že daný jazyk pravidelně používáte. Když skončíte učebnici a máte pocit, že teď už konečně všechno víte, většinou právě v tomto momentě zjistíte, že je to teprve začátek a že se chcete jazyku věnovat zase o trochu víc. V cizích jazycích se můžete zdokonalovat opravdu donekonečna. Každý den. Znovu a znovu!

A proto je na čase začít si UČENÍ JAZYKŮ UŽÍVAT! Ráda vám ukážu, jak na to >>

CO VÁM UČENÍ SE MNOU PŘINESE:

 • Budeme se společně soustředit na váš cíl, ať už je jakýkoli. Práce? Jazyková zkouška? Rodina v zahraničí? Není problém!
 • Budete se učit z pohodlí vašeho domova, klidně i v teplákách nebo pyžamu.
 • Pobavíme se o vhodných učebních metodách právě pro vás, po dohodě ode mě dostanete učební materiály.
 • Budu respektovat vaše učební tempo. Trpělivosti mám na rozdávání, umím ale i pěkně nakopnout!
 • Nenaučím vás německy, to opravdu nečekejte! Za to vám ale ukážu, jak se německy můžete naučit VY SAMI! S mou pomocí to půjde hravě!
 • Díky jazykovým znalostem se automaticky zvyší i vaše hodnota na trhu práce. Ale to vy asi víte sami!

POZNÁVÁTE SE V NÁSLEDUJÍCÍCH SITUACÍCH?

 • Učili jste se dlouhá léta německy, pořád ale máte pocit, že neumíte ani pípnout.
 • Nevyhovují vám skupinové kurzy, protože se nedostanete ke slovu nebo se vám nechce dojíždět.
 • Máte novou práci, ve které potřebujete němčinu a dostali jste se tak do každodenního stresu.

Všechny výše popsané situace dobře znám a můžu vám pomoct je překonat. Sama jsem ze skupinových kurzů o desíti a více lidech měla pocit, že se v němčině vůbec neposouvám a že společně děláme jen to, co bych mohla dělat sama doma jen ve společnosti učebnice. Se mnou se nebudete soustředit na pasivní znalost jazyka, ale na jeho AKTIVNÍ UŽÍVÁNÍ!

Ať už je váš cíl jakýkoli – jazyková zkouška, nová práce, příprava na pobyt v zahraničí, pohovor nebo jen přání zůstat s němčinou v pravidelném kontaktu - společně to zvládneme!

OTÁZKY?

KDE:

 • A teď se asi ptáte, KDE BYCHOM SE POTKÁVALI, že? Sama jsem v minulosti navštěvovala několik jazykových kurzů a vždycky mě šíleně otravovala cesta na kurz a zase zpátky domů, protože to pro mě byla více jak hodinová ztráta času. Vy se tomu ale teď můžete vyhnout! Všechny hodiny totiž probíhají přes Skype a tudíž jediné, co kromě chuti začít potřebujete, je dobré PŘIPOJENÍ K INTERNETU A ÚČET NA SKYPU! Jestli potřebujete pomoct s nainstalováním programu Skype, dejte mi prosím vědět! 
 • Dnešní doba přeje internetu a nejrůznějším aplikacím, přes které se můžete propojit napříč státy a kontinenty. Tak proč tyto vymoženosti konečně NEVYUŽÍT SMYSLUPLNÝM ZPŮSOBEM?
 • Nemusíte tak nikam chvátat, dobíhat na tramvaj nebo platit zbytečná kafe v kavárnách. Můžete se konečně učit z pohodlí vašeho vlastního domova, zatímco se vám pere prádlo nebo třeba vaří kafe. UŠETŘÍTE SI TAK ČAS strávený dojížděním na kurz nebo za lektorem!
 • Velmi často mě oslovují i maminky na mateřské dovolené, které z němčiny nechtějí "vypadnout". Jsem tedy zvyklá i na výuku s dětmi na klíně nebo dětským chichotáním za zády klientky ;) Ani DĚTI tedy UŽ NEMUSÍ BÝT PŘEKÁŽKOU!
 • Jestli se o možnostech skype-výuky chcete dovědět ještě pár bonusových informací navíc, rozhodněte mrkněte na tento článek >>

PROČ:

 • Pravděpodobně velmi dobře víte, PROČ chcete investovat do svého jazykového vzdělávání. Možná je to nová práce, nová láska nebo třeba rodinný příslušník v zahraničí. Každý má pro němčinu své vlastní důvody.
 • Jestli s němčinou teprve jen koketujete, přesto byste ji ale chtěli ovládat, mrkněte prosím na svou motivaci a zapřemýšlejte, ČEHO CHCETE DOSÁHNOUT A PROČ. Když budete mít cíl a dostatečnou motivaci, ručím za to, že se v němčině začnete posouvat o dost rychleji!
 • Mějte na paměti, že INVESTICE DO sebe a JAZYKOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ se vám vždy NĚKOLIKANÁSOBNĚ VRÁTÍ v podobě nových kontaktů, jazykového sebevědomí či nových pracovních příležitostí!

Věřím, že jste objevili tu správnou motivaci a vnitřně tíhnete k tomu mě oslovit! Možná ale váháte a dumáte nad tím, CO KDYŽ VÁM HODINY SE MNOU NEBUDOU VYHOVOVAT. Může se to samozřejmě stát. Vždyť i já sama si vyhrazuji možnost přerušit nebo ukončit spolupráci s klienty, kteří od začátku bojují s motivací a k jednotlivým hodinám je musím tlačit nebo "nahánět". To si radši ušetříme čas a energii na obou stranách.

Abychom se mohli vzájemně oťukat a poznat navzájem sebe a náš styl práce, nabízím vám úvodní SEZNAMOVACÍ PŮLHODINKU (30 min) ZDARMA, po které se můžete definitivně rozhodnout, jestli do toho půjdete nebo raději vycouváte.

Před začátkem spolupráce vám doporučím přečíst si ještě pravidla a ceník výuky.

POTŘEBUJETE VÍCE DŮKAZŮ, ŽE VÝUKA SE MNOU STOJÍ ZA TO?

K Misi ako lektorke som sa dostal cez moju manzelku, ktora sa chcela zlepsit v nemcine. Na zaciatku citala jej blog a nasledne sa s nou skontaktovala a dohodli sa na vyucovacich hodinach. Manzelka bola velmi spokojna s urovnou vyucby ako aj so samotnym pristupom Michaeli. Velmi jej to pomohlo. Na zaklade jej odporucania som sa skontaktoval s Misou a objednal si u nej vyucovacie hodiny na skusku. Musim potvrdit, ze som s vyucbou velmi spokojny a planujem v nej pokracovat. A to z nasledujucich dovodov: 1. v prvom rade ovlada perfektne nemcinu ako "die Muttersprachlerin" a nemcina je velmi bavi. Absolutne jej doverujem. 2. co sa tyka vyucovacich hodin, tak Misa je velmi flexibilna a vieme sa vzdy dohodnut na case ktory nam obom vyhovuje 3. vybera zaujimave temy o ktorych sa rozpravame ( v nemcine samozrejme :-) ) 4. je velmi presna, dobre pripravena a pozitivne naladena 5. gramatika je vysvetlovana zrozumitelne a na prikladoch behom hodiny 6. pocas hodiny si robi poznamky a nasledne ma opravi, ak som nieco povedal zle. 7. vie identifikovat slabe stranky a tie sa potom snazime zlepsit. 8. je mozne sa s nou porozpravat o hocicom, takze sa nedrzime striktne temy. Vzdy je ale rozhovor vedeny tak, aby sme precvicili gramatiku pripadne frazy ktore mi robia problemy 9. je velmi mila, empaticka a vesela. beriem ju ako kamaratku a na hodinu sa vzdy tesim Mrzi ma ze som tuto moznost vyucby neobjavil skor kedze mi dava podstatne viac ako vzdelavanie v skupine (napr. vo Volkhochschulle). V kazdom pripade mozem Misu iba doporucit.

Peter Adamikstrojař, inženýr

Spokojená jsem, vždy se mi snažíte maximálně vyhovět. Jste ochotná pomoci, poradit. Jsem ráda, že jsem si našla právě Vás. Byla to dobrá volba.

Lenka Saitlováorganizátorka stánků na mezinárodních veletrzích, učitelka němčiny

S hodinami s Míšou jsem velmi spokojená, líbí se mi její přístup k hodinám, které má vždy pečlivě připravené. Rozhodně naplnila má očekávání a můžu ji každému vřele doporučit!

Martina Palkoskovástudentka gymnázia

Hodiny s Míšou jsou skvělé, vždy rychle uběhnou. Nevím, na jaké úrovni jsem byla na začátku kurzu, ale po pár hodinách s Míšou jsem se posunula hodně dopředu (říkají to i mé kolegyně v práci) a gramatika mi už nepřijde tak náročná. Po každé hodině mi posílá úkoly, které pak společně kontrolujeme. Míša je velice milá a ochotná, všem ji vřele doporučuji, diky Míše se na němčinu dívám jinak.

Jana Streicherovápracovnice v porcelánce

Ako živnostníčka v Rakúsku potrebujem nemčinu denne. Po určitom čase v tejto krajine som si ale uvedomila, že už sa nikam neposúvam, že používam stále dookola tie isté frázy a moja jazyková úroveň sa nezvyšovala, preto som sa rozhodla pre jazykový kurz. Pri mojej časovej vyťaženosti bola pre mňa najvhodnejšia výučba na skype, z pohodlia domova. Oslovila som Míšu, jemnú žienku, ale ako som neskôr zistila, aj skvelú učiteľku, ktorá má síce milý úsmev na tvári, ale nedovolí vám zaháľať. Čas, medzi jednotlivými vyučovacími hodinami som si vypĺňala učením nových slovíčiek a domácimi úlohami, ktoré mi Míša posielala na email. Míša vždy dodržala slovo, nikdy sa nestalo, že by som nedostala to, čo som si zaplatila. Vďaka týmto vyučovacím hodinám a domácim úlohám som sa naučila veľa nového, nadobudla som väčšie sebavedomie pri komunikácii v nemeckom jazyku a tiež som si ujasnila, kde mám medzery a na čo sa mám pri učení jazyka ďalej zamerať. Výučbu s Míšou na skype rozhodne odporúčam, bude sa venovať iba vám, nie ďalším dvadsiatim v triede, ušetríte mnoho času a stihnete sa naučiť oveľa viac, než v klasickom kurze, na ktorý by ste museli niekam dochádzať.

Marta Kluchováopatrovateľka seniorov v Rakúsku, www.martakluchova.sk

UŽ VÁS NEBAVÍ ČÍST? Tak mrkněte SEM na VIDEO referenci >>

Napište si o svou první lekci! Sdělte mi své cíle a přání a začněte se těšit na naše společné hodiny němčiny ještě dnes!