Když se ostatní baví německy, připadáte si úplně mimo?

Chcete o prázdninách vyrazit do Alp, ale bojíte se, že se vůbec nedomluvíte?

Topíte se v základech?

Už nemusíte! 


Stovky samouků už několik let samostatně pracují s mou cvičebnicí. Teď je konečně načase podat vám záchranou ruku a pošťouchnout vás, abyste se začátky němčiny prokousali s radostí, v pohodě a bez zbytečných útrap. Tak, abyste se na příští dovolené nebáli otevřít pusu.

Vytvořila jsem pro vás LETNÍ VÝZVU PRO ZAČÁTEČNÍKY, kterou nazývám

3, 2, 1: NĚMČINA!

0
praktická cvičebnice
0
gramatických témat
0
společných týdnů
0
online setkání
0
různorodých cvičení

+

Gramatické přehledy

Na co si dát pozor

Podpůrná skupina na FB

Soutěž pro šprty ;)

JAK VÝZVA PROBÍHÁ?


 • CVIČEBNICE
  Základním stavebním kamenem této výzvy je cvičebnice pro začátečníky, kterou obdržíte ve formě eBooku (pdf soubor) dva týdny před prvním online setkáním. Přístup ke cvičebnici vám zůstává i po skončení výzvy. Nenechám vás však němčině napospas a hned na začátku vás jasně nasměruji, jak postupovat a na co se zaměřit.
 • INTERAKTIVNÍ WEBINÁŘE
  Výzva začíná 16.5.2022. Dva týdny po startu výzvy se poprvé setkáme online na platformě ZOOM, abychom si nabyté znalosti procvičili v praxi. Součástí výzvy je dohromady 6 online setkání (interaktivních webinářů). Během těchto setkání se nebudeme soustředit jen na gramatiku, ale hlavně na situace z reálného života. Webináře budou interaktivní a budou vyžadovat vaši aktivní spolupráci. Nemusíte se ale bát, pětky za nesplněné úkoly nedávám a když jednou vynecháte, nic se nestane ;)
 • PODPŮRNÁ SKUPINA NA FACEBOOKU
  Celou dobu během výzvy jsem vám k dispozici v soukromé FB skupině, kde můžete klást dotazy a trénovat si němčinu v bezpečném prostředí. Zároveň vám ve skupině ukážu hned několik zdrojů, kde a jak si trénovat němčinu zdarma.

CO BUDETE NA KONCI VÝZVY OVLÁDAT?

 • časování sloves v přítomném čase, zápor
 • skloňování osobních zájmen, členy
 • základní předložky
 • přivlastňovací zájmena
 • způsobová slovesa
 • slovesa s předponami
 • zvratná slovesa
 • minulý čas nejfrekventovanějších sloves

Ve cvičebnici najdete navíc bonusovou lekci souhrnných cvičení, která vás donutí přemýšlet nad gramatikou komplexně a v širších souvislostech.

POZOR DŮLEŽITÉ

Ve cvičebnici neučím naprosté základy, které pravděpodobně už znáte, jako čísla či pozdravy. Nečekejte tedy žádné minikrůčky! Půjdeme totiž rovnou k jádru věci!

CHCETE ZA 6 TÝDNŮ VIDĚT VÝSLEDKY?

Tato výzva nebude jen o gramatických pravidlech. Tato výzva bude především o čase, který chcete němčině věnovat. Udělat pro své jazykové znalosti každý týden malinko znamená daleko víc, než neudělat pro ně vůbec nic a zase čekat na začátek školního roku. 

Budu vás maximálně podporovat a pošťuchovat kupředu, zároveň budu respektovat vaše učební tempo a blížící se grilovačky či konec školního roku.

V interaktivních webinářích si na vlastní kůži otestujete, jak na tom s němčinou aktuálně jste a navíc budete moct navázat nové kontakty!

Začínáme už 16.5.2022!

Tak co, jdete do toho?

TATO VÝZVA JE VHODNÁ PRO:

 • začátečníky samouky,
  kteří s němčinou začali teprve před nedávnem
 • falešné začátečníky,
  kteří se učili německy před mnoha lety a v průběhu let spoustu znalostí poztráceli
 • krajany žijící v německy mluvících zemích,
  kteří se učí za pochodu a často nevědí, proč se něco řekne právě tak, jak se to řekne

CO VE VÝZVĚ ZÍSKÁTE:

 • Jistotu a sebevědomí
  v komunikaci a tvoření vět.
 • Ukotvíte si základy,
  na kterých můžete rozvíjet další jazykové znalosti.
 • Zpětnou vazbu
  na vaše aktuální němčinářské znalosti.
 • Tipy
  jak se obklopit němčinou a vzít si ji třeba na příští dovolenou ;)

CVIČEBNICE SKVĚLE POSLOUŽILA UŽ STOVKÁM SAMOUKŮ. CHCETE VĚDĚT, CO NA NI ŘIKAJÍ?

Sice nejsem úplný začátečník, německy jsem se učila od páté třídy a na gymnáziu jsem myslím získala slušné znalosti, ale během 20 let, kdy jsem němčinu skoro nepoužívala, jsem o ně přišla. Díky Vašim článkům a doporučením jsem dostala do učení němčiny znovu chuť, a proto jsem si objednala Vaši cvičebnici.

Líbí se mi, že jsou na začátku lekce vždy uvedena slovíčka, která se objevují v jednotlivých cvičeních, ve kterých si procvičuji i danou gramatiku - některá cvičení jsou pro mě jednoduchá, ale jiná mi dají pěkně zabrat. Fajn je, že cvičebnici využívá i můj syn, který se učí německý jazyk prvním rokem...každý máme svoji a vzájemně si cvičení opravujeme a tím se vlastně také učíme. Takže za naši rodinu mohu Gramatiku v malíku pro začátečníky (a dle mého nejen je) jen doporučit.
Štěpánka Rejzková
Začátkem roku jsem se vrhla na studium němčiny a hledala jsem podpůrné materiály, nějaké doplnění k výuce s lektorem v mém rodném městě. Narazila jsem na Míšin web a po pročtení článků o němčině mi běželo hlavou - tož ta holka má ale pod čepicí... Rozhodnutá jsem byla za chvilku a mohla jsem se těšit na balík se cvičebnicí. Musím ji pochválit, pracuje se mi s ní moc dobře, pomáhá mi a i moje lektorka němčiny z přední opavské jazykovky pochválila sled kapitol, který dle jejích slov odpovídá prvnímu roku studia němčiny. Míšo, díky, investovaných peněz rozhodně nelituju a Vaše učebnice je precizní! :)
Lenka Klapalová
Za mě je učebnice perfektní. Přehledná, jasná, se spoustou cvičení, ve kterých se dostatečně procvičí gramatika, slovíčka. Líbí se mi cíleně zaměřená cvičení - prolíná se v nich gramatika ze všech kapitol. V učebnici je vše, co je třeba k získání pevných a jistých základů němčiny. Moc děkuji.
Jana Hindráková
Učebnice gramatiky od Míši mi dala hodně. Před touto "knihou" jsem měla asi čtyři jiné, ale bylo to nepřehledné, bez pořádného vysvětlení, pro mě nelogické. Míši gramatika je přehledná, velice lehce pochopitelná pro začátečníka i pokročilého, vše je krásně a jednoduše vysvětleno, aby to pochopil každý. Je znát, že ví, co a jak lidem vysvětlit rovnou, bez kudrlinek, aby kniha byla na xxx stránek, prostě rovnou k věci, a to mi vyhovuje. Učení s ní je tak mnohem rychlejší než s jinými tzv. učebnicemi. Ony čtyři tzv. učebnice mi leží v šuplíku, zato tahle už je v takovém salátovém stavu, neboť ji stále používám a stojí za to. 😀 Za mě doopravdy nejlepší učebnice gramatiky němčiny, na kterou jsem kdy narazila.
Jana Šedivá
Vaše dílo hodnotím jako super pomůcku, jak dobře zvládnout základní gramatické jevy. Skvěle zpracovaná jednotlivá témata na sebe navazující i co se obtížnosti týče, jako obzvláště povedené musím zmínit části může se hodit, skvělé pomůcky pro zapamatování si důležitých jevů. Dílo, které se Vám povedlo zpracovat, považuji za doposud chybějící článek mezi klasickou učebnicí a pracovními sešity.
Lucie Pecková

PTÁTE SE, KOLIK VÝZVA STOJÍ?

1.490Kč 

PRO SROVNÁNÍ:

Cvičebnice obsahuje 12 kapitol, na které ze zkušenosti při společné skype výuce potřebujeme minimálně 30 výukových hodin. Vy je ale můžete dostat všechny za cenu 1,5 hodinové lekce!

A to není vše! 

 MÁM PRO VÁS NAVÍC DVA SKVĚLÉ BONUSY

Obrázek je ilustrační. Slovníček dostanete e-mailem ve formě pdf.

BONUS #1

Seznam 1000 základních slovíček a frází

V přehledu najdete témata Já a moje rodina, Cestování, Nakupování, Každodenní život, Bydlení, Lidské tělo a zdraví. 1000 slovíček – to je už docela solidní základ, co říkáte? Navíc ve slovníčku najdete i slovní obraty a praktické fráze.

Obrázek je ilustrační. Nahrávky dostanete e-mailem ve formě mp3.

BONUS #2

16 nahrávek k trénování slovíček

Abyste si slovíčka mohli trénovat i poslechem, připravila jsem pro vás 16 TESTOVACÍCH mp3 NAHRÁVEK. Slovíčka si teď budete moct trénovat při cestě autem, na zastávce nebo třeba při žehlení. V každé nahrávce uslyšíte slovíčka a fráze nejdříve česky a o pár sekund později i německy.

Navíc vám dávám svou záruku!

Nic neriskujete! Pokud do 14 dnů od zaplacení objednávky usoudíte, že vám výzva nic nového nepřinesla, můžete mi napsat a já vám bez dalších otázek celou částku vrátím zpět.

MOŽNÁ VÁS NAPADÁ...

Jaký je rozdíl výzva vs. cvičebnice Gramatika v malíku?

Už několik let provázím studenty mými online kurzy a vidím, jaký obrovský pokrok udělají, když mají někoho, kdo je virtuálně vede za ruku a nenechá je usnout na vavřínech nebo odložit němčinu na "až pak". Nedostanete tedy jen mou cvičebnici, ale i 6 týdenní podporu a pravidelná setkání, během kterých své znalosti můžete otestovat v praxi.

Pro jakou úroveň je vhodná tato výzva?

Výzva je tvořena pro začátečníky, falešné začátečníky a ty, kteří si v němčině vůbec, ale vůbec nevěří. Pokud potřebujete procvičovat především trpný rod, podmiňovací způsob či předložkové vazby, mrkněte se raději na mé intenzivní online kurzy pro dané úrovně.

Musím být v konkrétní čas online?

Dané kapitoly si můžete studovat dle vašich časových možnost. Časy webinářů jsou předem dané a doporučuji se zúčastnit. Všem účastníkům výzvy sice posílám záznam, aby vám nic neuteklo, ale interakce s ostatními je zkrátka k nezaplacení ;)

Jaký je čas plánovaných webinářů?

Moc dobře vím, že není možné vyhovět všem, proto nabízím různé časy. Webináře se uskuteční v těchto termínech: 30.5. v 8:00, 6.6. v 19:00, 15.6. v 8:00, 22.6. v 19:00, 29.6. v 8:00 a 6.7. v 19:00. Pokud jednou vynecháte, nic se nestane, pošlu vám záznam!

Je možné do cvičebnice nejdřív nahlédnout?

Jasně! Úplně chápu, že nechcete kupovat zajíce v pytli ;) Nabízím vám tedy náhodné 4 stránky k nahlédnutí!

CVIČEBNICE SI NAŠLA CESTU UŽ DO STOVEK DOMÁCNOSTÍ.

CO O NÍ ŘÍKAJÍ JEJÍ MAJITELÉ?

Cvičebnice - Gramatika v malíku se mi moc líbí a moc hezky a příjemně se mi s ní pracuje. Jsou zde na jednom místě shromážděny pro mne a moje učení se němčiny podstatné věci. Díky zdejšímu procvičování si jednotlivých gramatických jevů na sebe navazujících svou postupně narůstající náročností se mi lépe daří upevňovat si již "naučené". Krásně se mi to tzv. propojuje a zacvakává do sebe. :-) K jednotlivým cvičením se vracím i několikrát po sobě. A ráda. Těším se vždy na to, co na mne bude čekat dál.

Je zde krásně propojeno stručné, ale výstižné vysvětlení gramatiky včetně vychytávek autorky pro lepší pamatování a následná cvičení v jednotlivých kapitolách jsou více než obsáhlá. Mám tedy možnost procvičovat podle libosti. :-) Klíč, který je součástí cvičebnice, mi pak odhalí, kde jsem udělala chybu, nebo naopak. Pro přehled toho, která cvičení se mi již podařilo zvládnout, ráda používám stránku s nadpisem "Mám hotovo".

Líbí se mi také propojenost této cvičebnice s dalšími navazujícími materiály obsahujícími 1000 základních slovíček dle témat, nahrávky a další, se kterými se postupně seznamuji. Je jich totiž mnoho. Myslím si, že se s cvičebnicí dá pracovat velmi rozmanitě, podle toho, na co má kdo zrovna chuť a čas.
Renáta Složilová
Gramatika v malíku je super!!! Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen takové prima opakování na léto, abych si udržela kontakt s němčinou, ale chyba lávky. Procvičování gramatiky není nikdy dost a chyby se také stále ještě najdou. Jestli bude časem další pokračování, tak ho chci taky!
Hana Zaoralová
S Gramatikou v malíku to zvládne každý. Všechno je krásně vysvětlené, doplněné o krátká cvičení, která se dají v pohodě stihnout třeba během snídaně. Na tohle už prostě nejde najít výmluva, proč se to nestihlo. Navíc to pomáhá i mému sebevědomí, protože to prostě jde. Moc děkuju, Míšo, že jste si dala takovou práci!
Silvie Navrátilová
Míši, klobouk dolů, je to naprostá bomba, určitě bych cvičebnici doporučila dalším lidem. Je opravdu vytvářená s láskou k němčině a odborně zpracovaná!
Petra Kráčmarová
S cvičebnicí jsem naprosto spokojená, snažím se každý den udělat aspoň pár cvičení. Každá lekce mi vždy něco nového osvětlila, takže budu ráda za pokračování.
Pavlína Červinková
K cvičebnici se vracím skoro denně. Doporučuji udělat dvě cvičení a jít pryč. Proč? Všichni víme, že není důležitá kvantita, ale kvalita, a pokud patříte mezi samostudijce jako já, tak nejdéle u desátého cvičení narazíte a musíte si doplnit slovní zásobu a zopakovat gramatiku. Doporučuji si koupit fólii a nepsat přímo do cvičebnice. Tak se dá použít opakovaně. Jsem opravdu spokojená.

Ano, možná se někomu může zdát drahá, ale věřte, že tahle investice se vyplatí. Kolikrát utrácíme za blbosti, jež nám nic nepřinesou. Pokud bych se měla vyjádřit k samotné autorce, nebojte se jí na něco zeptat, odpoví vám i na látku, jež ve cvičebnici není. Co víc si přát?
Olga Žiláková

Cítíte, že potřebujete jako začátečník podporu a vedení?
Připadáte si, že s němčinou začínáte znovu a znovu a pořád se nemůžete hnout z místa?

Pojďme to změnit! Přihlásit se můžete už jen:

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Máte další otázky, které zůstaly nezodpovězeny?

Jsem tu pro vás! Neváhejte a napište mi na misa@michaelaskopalova.cz a já vám případné dotazy mileráda zodpovím.