[VIDEO] Proč číst německé knihy

Cizojazyčné texty – nevyčerpatelná studnice nových slovíček, spojování gramatických souvislostí do jednoho celku a hlavně taky příběhy, které přirostou k srdci. Vnímáte to podobně, nebo máte zatím k německým knihám určité rezervy?

Pokud se učíte německy zatím jen z učebnice, videí, písniček či filmů, stálo by za zvážení vypůjčit si nějakou německou knihu a začít vstřebávat jazyk z přirozených (neučebnicových) textů.

Sama se řadím spíše k časopisovému druhu lidí. A ačkoli německé knihy čtu, tak mi jen zřídka některá přiroste k srdci natolik, abych se k ní opakovaně několikrát vracela.

Lektorka a překladatelka Mirka Smíšková se v německých knihách doslova vyžívá. Proto jsem byla moc ráda, že jsem ji mohla odchytnout na jedné jazykové konferenci a položit ji k práci s německými texty pár otázek.

  • Nevíte, jak pracovat s německými knihami jako začátečník?
  • Zajímá vás, jak si k německým textům najít hezký vztah?
  • Chcete pár tipů na dobré knihy?

Odpovědi na tyto otázky najdete ve videu:

Zmíněno ve videu:

Pro pokročilé:


Kdo je Mirka Smíšková?

Neurolanguage Coach, lektorka němčiny a angličtiny, překladatelka a tlumočnice. Více o Mirce se dozvíte na www.goldenkey.cz


Jestli máte tip na nějakou skvělou knihu, která vás obohatila nebo se k ní opakovaně vracíte, budu moc ráda, když mi dáte vědět do komentářů a obohatíte tak nejen mě, ale i ostatní čtenáře tohoto článku ;)

Jsem lektorkou němčiny živě i online. Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype.
V mých skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli ;)
Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test.
Pokud si hledáte práci s němčinou a víte, že budete muset absolvovat pohovor v německém jazyce, rozhodně si stáhněte můj eBook Jak se připravit na pohovor v němčině.
Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů