Říkáte věty jako „Jetzt sie ist in Schule.“ nebo „Ich komme aus Slowakei und arbeite wie Krankenschwester.“ a myslíte si, že to takto stačí? Nebo si dokonce myslíte, že jsou dané věty gramaticky správně? 

Pořád nevíte, kdy použít jaký člen a s perfektem si nevíte rady už vůbec?

Topíte se v základech?

Už nemusíte! Vytvořila jsem pro vás materiál, který vás s radostí a lehkostí provede útrapami základních gramatických jevů. A to všechno jasně, přehledně, srozumitelně.

Pokud si při učení jazyka neosvojíme řádně základy, dřív nebo později nás tato chybějící znalost doběhne. INVESTOVAT ČAS A ENERGII DO TVOŘENÍ STABILNÍCH ZÁKLADNÍCH KAMENŮ SE VÁM POZDĚJI ROZHODNĚ VYPLATÍ.

Asi jako s vlastním domem: odfláknete základy a po pár měsících vám někde začne profukovat nebo zatékat.

S učením jazyků je to stejné. Když odfláknete nebo nepochopíte základy, bude vás každý další gramatický jev vracet na začátek, budete se posouvat o dost pomaleji a nebudou vám docházet jazykové souvislosti.

Vy se ale této pasti teď můžete vyhnout!

Vytvořila jsem pro vás praktickou cvičebnici pro začátečníky, kterou trefně nazývám GRAMATIKA V MALÍKU. Co všechno v ní najdete?

0
GRAMATICKÝCH TÉMAT
0
RŮZNORODÝCH CVIČENÍ
0
STRAN + KLÍČ

Dále ve cvičebnici najdete:

gramatické přehledy

slovíčka

na co si dát pozor

bonusové tipy "bude se vám hodit"

A to všechno přehledně, jasně, s důrazem na porozumění a vaši vlastní motivaci posouvat se dál.

CO BUDETE PO PROJITÍ CVIČEBNICE OVLÁDAT?

 • časování sloves v přítomném čase, zápor
 • větnou skladbu, slovosled
 • skloňování osobních zájmen
 • členy, skloňování podstatných jmen
 • předložky
 • přivlastňovací zájmena
 • způsobová slovesa
 • slovesa s odlučitelnými a neodlučitelnými předponami
 • zvratná slovesa
 • préteritum pomocných a modálních sloves
 • perfektum plnovýznamových sloves
 • a spoustu dalšího...

Připravila jsem pro vás navíc bonusovou lekci souhrnných cvičení, které vás donutí přemýšlet nad gramatikou komplexně a v širších souvislostech.

Pozor! Ve cvičebnice neučím naprosté základy, které pravděpodobně už znáte, jako čísla či pozdravy. Nečekejte tedy žádné minikrůčky! Půjdeme totiž rovnou k jádru věci!

CVIČEBNICE JE VHODNÁ PRO:

 • začátečníky samouky, kteří s němčinou začali teprve před nedávnem
 • falešné začátečníky, kteří se učili německy před mnoha lety a v průběhu let spoustu znalostí poztráceli
 • krajany žijící v německy mluvících zemích, kteří se učí za pochodu a často neví, proč se něco řekne právě tak, jak se to řekne

PROČ ZVOLIT PRÁVĚ MOU CVIČEBNICI?

 • Už nějaký ten pátek učím přes skype a přesně vím, s čím vy - studenti v začátečnické fázi bojujete. Gramatických pravidel je přehršel a vy zkrátka nevíte, z jakého konce to vzít.
 • Tuto cvičebnici jsem vytvořila nejen jako podporu mých individuálních skypových lekcí, ale především jako skvělou pomůcku k samostudiu, která vám umožní učit se a trénovat zrovna tehdy, když máte čas – i bez mé pomoci.
 • Cvičebnice není tvořena pro mezinárodní trh, ale PŘÍMO PRO ČESKÉ A SLOVENSKÉ RODILÉ MLUVČÍ. Upozorňuje tedy mimo jiné cíleně na možné chyby, které Češi a Slováci často dělají + jak se jim vyhnout.
 • Jedná se o CVIČEBNICI GRAMATIKY, která vás nenechá si v ní jen tak pasivně listovat, ale donutí vás vyplňovat si daná cvičení a zkoumat gramatické přehledy.

Připadáte si, že s němčinou začínáte znovu a znovu a pořád se nemůžete hnout z místa? Pojďme to změnit!

S touto cvičebnicí získáte:

 • SPOUSTU GRAMATICKÝCH PŘEHLEDŮ,
  ke kterým se můžete libovolně vracet
 • JISTOTU
  v komunikaci a tvoření vět
 • UKOTVÍTE SI ZÁKLADY,
  na kterých můžete rozvíjet další jazykové znalosti
 • VYHNETE SE TYPICKÝM CHYBÁM,
  které pravděpodobně dělají i vaši známí
 • ZAŽIJETE SPOUSTU AHA-MOMENTŮ,
  kdy si budete říkat, že jsem cvičebnici psala přesně pro vás

Cvičebnici vám nabízím ve dvou variantách:

 eBook za 650 Kč + DPH

v tištěné verzi za 790 Kč + DPH

Cvičebnice obsahuje 12 kapitol, na které ze zkušenosti při společné skype výuce potřebujeme minimálně 30  výukových hodin. Vy je ale můžete dostat všechny za cenu 1,5 hodinové lekce!

A K TOMU VŠEMU MÁM PRO VÁS DVA SKVĚLÉ BONUSY:

SEZNAM 1000 ZÁKLADNÍCH SLOVÍČEK A FRÁZÍ

V přehledu najdete témata Já a moje rodina, Cestování, Nakupování, Každodenní život, Bydlení, Lidské tělo a zdraví. 1000 slovíček – to je už docela solidní základ, co říkáte? Navíc ve slovníčku najdete i slovní obraty a praktické fráze.

16 NAHRÁVEK K TRÉNOVÁNÍ SLOVÍČEK

Abyste si slovíčka mohli trénovat i poslechem, připravila jsem pro vás 16 TESTOVACÍCH mp3 NAHRÁVEK. Slovíčka si teď budete moct trénovat při cestě autem, na zastávce nebo třeba při žehlení. V každé nahrávce uslyšíte slovíčka a fráze nejdříve česky a o pár sekund později i německy.

Obrázek je ilustrační. Slovníček dostanete e-mailem ve formě pdf.
Obrázek je ilustrační. Nahrávky dostanete e-mailem ve formě mp3.

MOŽNÁ VÁS NAPADÁ...

Opravdu mi tu gramatiku nalijete do hlavy?

 • Ano! Ale s jednou podmínkou - musíte jít svým znalostem sami naproti! Pokud si ve cvičebnici projdete první tři strany a pak si na pravidelná cvičení nenajdete čas, žádný zázrak se nestane. Jen pravidelný trénink vytváří nové stabilní znalosti! Ale nebojte, cvičebnice je stavěná tak, že se budete chtít sami posouvat dál ;)

Je možné do cvičebnice nejdřív nahlédnout?

 • Jasně! Úplně chápu, že nechcete kupovat zajíce v pytli ;) Nabízím vám tedy náhodné 4 stránky k nahlédnutí!

Je cvičebnice vhodná i pro pokročilé?

 • Pokud potřebujete procvičovat především trpný rod, podmiňovací způsob či předložkové vazby, cvičebnice pro vás nebude to pravé, protože se nacházíte už o stupeň výš než ti, pro které jsem tuto cvičebnici vytvořila.

Nechala jsem cvičebnici otestovat mé studenty. Zajímá vás, co si o ní myslí?

Cvičebnice - Gramatika v malíku se mi moc líbí o moc hezky a příjemně se mi s ní pracuje. Jsou zde na jednom místě shromážděny pro mne a moje učení se němčiny podstatné věci. :-) Díky zdejšímu procvičování si jednotlivých gramatických jevů na sebe navazujících svou postupně narůstající náročností se mi lépe daří upevňovat si již "naučené". Krásně se mi to tzv. propojuje a zacvakává do sebe. :-) K jednotlivým cvičením se vracím i několikrát po sobě. A ráda. Těším se vždy na to, co na mne bude čekat dál. Je zde krásně propojeno stručné ale výstižné vysvětlení gramatiky včetně vychytávek autorky pro lepší pamatování a následná cvičení v jednotlivých kapitolách jsou více než obsáhlá. Mám tedy možnost procvičovat podle libosti. :-) Klíč, který je součástí cvičebnice mi pak odhalí, kde jsem udělala chybu, nebo naopak. Pro přehled toho, která cvičení se mi již podařilo zvládnout ráda používám stránku s nadpisem "Mám hotovo". Líbí se mi také propojenost této cvičebnice s dalšími navazujícími materiály obsahující 1000 základních slovíček dle téma, nahrávky a další, se kterými se postupně seznamuji. Je jich totiž mnoho. Myslím si, že se s cvičebnicí dá pracovat velmi rozmanitě, podle toho, na co má kdo zrovna chuť a čas.

Renáta Složilová

Míši, klobouk dolů, je to naprostá bomba, určitě bych cvičebnici doporučila dalším lidem. Je opravdu vytvářená s láskou k nemčině a odborně zpracovaná!

Petra Kráčmarová

Vaše dílo hodnotím jako super pomůcku, jak dobře zvládnout základní gramatické jevy. Skvěle zpracovaná jednotlivá témata na sebe navazující i co se obtížnosti týče, jako obzvláště povedené musím zmínit části "může se hodit", skvělé pomůcky pro zapamatování si důležitých jevů. Dílo, které se Vám povedlo zpracovat považuji za doposud chybějící článek mezi klasickou učebnicí a pracovními sešity.

Lucie Pecková

Za mě je učebnice perfektní. Přehledná, jasná, se spoustou cvičení, ve kterých se dostatečně procvičí gramatika, slovíčka. Líbí se mi cíleně zaměřená cvičení - prolíná se v nich gramatika ze všech kapitol. V učebnici je vše, co je třeba k získání pevných a jistých základu němčiny. Moc děkuji.

Jana Hindráková

Cítíte, že potřebujete na své gramatice konečně zapracovat?

Využijte novoroční nabídky a objednejte si tištěnou cvičebnici za cenu eBooku ještě dnes!

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Máte další otázky, které zůstaly nezodpovězeny?

Jsem tu pro vás! Neváhejte a napište mi na misa@michaelaskopalova.cz a já vám případné dotazy mile ráda zodpovím.