Když se ostatní baví německy, připadáte si úplně mimo?

Říkáte věty jako „Jetzt sie ist in Schule.“ nebo „Ich komme aus Slowakei und arbeite wie Krankenschwester.“ a myslíte si, že to takto stačí? Nebo si dokonce myslíte, že jsou dané věty gramaticky správně?

Pořád nevíte, kdy použít jaký člen, a s minulým časem si nevíte rady už vůbec?

Topíte se v základech?

Už nemusíte! 

Cvičebnice

GRAMATIKA V MALÍKU

Vytvořila jsem pro vás materiál, který vás s radostí a lehkostí provede útrapami základních gramatických jevů. 

 A to všechno jasně, přehledně, srozumitelně.

cvicebnice pro zacatecniky

„Pokud si přI učení jazyka neosvojíme řádně základy, dřív nebo později nás tato chybějící znalost doběhne. Investovat čas a energii do tvoření stabilních základních kamenů se vám později rozhodně vyplatí”

Asi jako s vlastním domem: odfláknete základy a po pár měsících vám někde začne profukovat nebo zatékat.

S učením jazyků je to stejné. Když odfláknete nebo nepochopíte základy, bude vás každý další gramatický jev vracet na začátek, budete se posouvat o dost pomaleji a nebudou vám docházet jazykové souvislosti.

Vy se ale této pasti teď můžete vyhnout! 

⤵︎

Vytvořila jsem pro vás praktickou cvičebnici, kterou trefně nazývám

GRAMATIKA V MALÍKU

0
gramatických témat
0
různorodých cvičení
0
stran + klíč

+

Gramatické přehledy

Na co si dát pozor

Slovíčka

Tipy: „Bude se vám hodit.“

A to všechno přehledně, jasně, s důrazem na porozumění a vaši vlastní motivaci posouvat se dál.

Vaše dílo hodnotím jako super pomůcku, jak dobře zvládnout základní gramatické jevy. Skvěle zpracovaná jednotlivá témata na sebe navazující i co se obtížnosti týče, jako obzvláště povedené musím zmínit části může se hodit, skvělé pomůcky pro zapamatování si důležitých jevů. Dílo, které se Vám povedlo zpracovat, považuji za doposud chybějící článek mezi klasickou učebnicí a pracovními sešity.
Lucie Pecková
Za mě je učebnice perfektní. Přehledná, jasná, se spoustou cvičení, ve kterých se dostatečně procvičí gramatika, slovíčka. Líbí se mi cíleně zaměřená cvičení - prolíná se v nich gramatika ze všech kapitol.

V učebnici je vše, co je třeba k získání pevných a jistých základů němčiny. Moc děkuji.
Jana Hindráková
Učebnice gramatiky od Míši mi dala hodně. Před touto "knihou" jsem měla asi čtyři jiné, ale bylo to nepřehledné, bez pořádného vysvětlení, pro mě nelogické. Míši gramatika je přehledná, velice lehce pochopitelná pro začátečníka i pokročilého, vše je krásně a jednoduše vysvětleno, aby to pochopil každý. Je znát, že ví, co a jak lidem vysvětlit rovnou, bez kudrlinek, aby kniha byla na xxx stránek, prostě rovnou k věci, a to mi vyhovuje. Učení s ní je tak mnohem rychlejší než s jinými tzv. učebnicemi. Ony čtyři tzv. učebnice mi leží v šuplíku, zato tahle už je v takovém salátovém stavu, neboť ji stále používám a stojí za to. 😀 Za mě doopravdy nejlepší učebnice gramatiky němčiny, na kterou jsem kdy narazila.
Jana Šedivá
Cvičebnice je supr! Je paráda, že jsem si ji mohla vytisknout a můžu si do ní čmárat poznámky. "Aha" momentů je hodně 😁. Je tedy těžké vybrat ty největší. Pokračování by bylo určitě super. Jediné v čem má malinkaté mínusko je, že u ní hodně trpím samomluvou a děti se mi občas smějí, jak si povídám. :D
Jitka Selingerová

CO BUDETE PO PROJITÍ CVIČEBNICE OVLÁDAT?

 • Časování sloves v přítomném čase, zápor, větnou skladbu, slovosled;
 • Skloňování osobních zájmen, členy, skloňování podstatných jmen;
 • Předložky;
 • Přivlastňovací zájmena;
 • Způsobová slovesa;
 • Slovesa s odlučitelnými a neodlučitelnými předponami;
 • Zvratná slovesa;
 • Préteritum pomocných a modálních sloves, perfektum plnovýznamových sloves;

Připravila jsem pro vás i navíc bonusovou lekci souhrnných cvičení, která vás donutí přemýšlet nad gramatikou komplexně a v širších souvislostech.

POZOR DŮLEŽITÉ

Ve cvičebnici neučím naprosté základy, které pravděpodobně už znáte, jako čísla či pozdravy. Nečekejte tedy žádné minikrůčky! Půjdeme totiž rovnou k jádru věci!

Ukázka

Chcete vědět, jakým stylem je cvičebnice vytvořena? Máte zájem o ukázku ve formě hned 11 stran plných cvičení k okamžitému procvičování?

Pošlu vám ji na váš e-mail! Stačí ho zadat sem: 

CVIČEBNICE JE VHODNÁ PRO:

 • začátečníky samouky,
  kteří s němčinou začali teprve před nedávnem
 • falešné začátečníky,
  kteří se učili německy před mnoha lety a v průběhu let spoustu znalostí poztráceli
 • krajany žijící v německy mluvících zemích,
  kteří se učí za pochodu a často nevědí, proč se něco řekne právě tak, jak se to řekne
Začátkem roku jsem se vrhla na studium němčiny a hledala jsem podpůrné materiály, nějaké doplnění k výuce s lektorem v mém rodném městě. Narazila jsem na Míšin web a po pročtení článků o němčině mi běželo hlavou - tož ta holka má ale pod čepicí... Rozhodnutá jsem byla za chvilku a mohla jsem se těšit na balík se cvičebnicí.

Musím ji pochválit, pracuje se mi s ní moc dobře, pomáhá mi a i moje lektorka němčiny z přední opavské jazykovky pochválila sled kapitol, který dle jejích slov odpovídá prvnímu roku studia němčiny. Míšo, díky, investovaných peněz rozhodně nelituju a Vaše učebnice je precizní! :)
Lenka Klapalová

PROČ ZVOLIT PRÁVĚ MOU CVIČEBNICI?

Už nějaký ten pátek učím přes Skype a přesně vím, s čím vy - studenti v začátečnické fázi bojujete. Gramatických pravidel je přehršel a vy zkrátka nevíte, z jakého konce to vzít.

Tuto cvičebnici jsem vytvořila nejen jako podporu mých individuálních skypových lekcí, ale především jako skvělou pomůcku k samostudiu, která vám umožní učit se a trénovat zrovna tehdy, když máte čas – i bez mé pomoci.

Cvičebnice není tvořena pro mezinárodní trh, ale přímo pro české a slovenské rodilé mluvčí. Upozorňuje tedy mimo jiné cíleně na možné chyby, které češI a slováci často dělají + jak se jim vyhnout.

Jedná se o CVIČEBNICI GRAMATIKY, která vás nenechá si v ní jen tak pasivně listovat, ale donutí vás vyplňovat si daná cvičení a zkoumat gramatické přehledy.

kurzy nemciny

S TOUTO CVIČEBNICÍ ZÍSKÁTE:

 • Spoustu gramatických přehledů,
  ke kterým se můžete libovolně vracet.
 • Jistotu
  v komunikaci a tvoření vět.
 • Ukotvíte si základy,
  na kterých můžete rozvíjet další jazykové znalosti
 • Vyhnete se typickým chybám,
  které pravděpodobně dělají i vaši známí.
 • Zažijete spoustu AHA momentů,
  kdy si budete říkat, že jsem cvičebnici psala přesně pro vás.
Sice nejsem úplný začátečník, německy jsem se učila od páté třídy a na gymnáziu jsem myslím získala slušné znalosti, ale během 20 let, kdy jsem němčinu skoro nepoužívala, jsem o ně přišla. Díky Vašim článkům a doporučením jsem dostala do učení němčiny znovu chuť, a proto jsem si objednala Vaši cvičebnici.

Líbí se mi, že jsou na začátku lekce vždy uvedena slovíčka, která se objevují v jednotlivých cvičeních, ve kterých si procvičuji i danou gramatiku - některá cvičení jsou pro mě jednoduchá, ale jiná mi dají pěkně zabrat. Fajn je, že cvičebnici využívá i můj syn, který se učí německý jazyk prvním rokem...každý máme svoji a vzájemně si cvičení opravujeme a tím se vlastně také učíme. Takže za naši rodinu mohu Gramatiku v malíku pro začátečníky (a dle mého nejen je) jen doporučit.
Štěpánka Rejzková
Děkuji za knihu, kterou jste napsala. Během dovolené jsem si udělal intenzivní kurz a celou knihu jsem dokončil a hodně jsem se naučil. Největší aha moment bylo, že jsem pochopil minulý čas, jak se skládají věty a wow efekt byl ten, že jsem plně rozuměl textům v německém jazyce. Kupodivu těžkosti se měl s přivlastňovacími zájmeny a hlavně rozpoznání a určení pádů, ale ke konci knihy jsem to taky pochopil. Naučil jsem se spousty sloves a nyní si je procvičuji vždy během dne. Děkuji za vaši skvělou práci! Věřím, že vytvoření knihy i kurzů stojí hodně času a důvtipu. Jste jedna z mála lektorek, co dokázali vytvořit krásný a přehledný způsob učení německého jazyka. Skvělá práce!
Jan Diefenthal

Pořád si nejste jisti? Nechte mě vám poslat ukázku ve formě 11 stran plných cvičení k okamžitému procvičování!

CVIČEBNICI MŮŽETE ZÍSKAT JAKO:

E-BOOK
650 Kč
+ DPH
TIŠTĚNOU VERZI
790 Kč
+ DPH

Cvičebnice obsahuje 12 kapitol, na které ze zkušenosti při společné skype výuce potřebujeme minimálně 30 výukových hodin. Vy je ale můžete dostat všechny za cenu 1,5 hodinové lekce!

A to není vše! 

 MÁM PRO VÁS NAVÍC DVA SKVĚLÉ BONUSY

Obrázek je ilustrační. Slovníček dostanete e-mailem ve formě pdf.

BONUS #1

Seznam 1000 základních slovíček a frází

V přehledu najdete témata Já a moje rodina, Cestování, Nakupování, Každodenní život, Bydlení, Lidské tělo a zdraví. 1000 slovíček – to je už docela solidní základ, co říkáte? Navíc ve slovníčku najdete i slovní obraty a praktické fráze.

Obrázek je ilustrační. Nahrávky dostanete e-mailem ve formě mp3.

BONUS #2

16 nahrávek k trénování slovíček

Abyste si slovíčka mohli trénovat i poslechem, připravila jsem pro vás 16 TESTOVACÍCH mp3 NAHRÁVEK. Slovíčka si teď budete moct trénovat při cestě autem, na zastávce nebo třeba při žehlení. V každé nahrávce uslyšíte slovíčka a fráze nejdříve česky a o pár sekund později i německy.

Navíc vám dávám svou záruku!

Nic neriskujete! Pokud do 30 dnů od zaplacení objednávky usoudíte, že vám cvičebnice nic nového nepřinesla, můžete mi napsat a já vám bez dalších otázek celou částku vrátím zpět.

MOŽNÁ VÁS NAPADÁ...

Opravdu mi tu gramatiku nalijete do hlavy?

Ano! Ale s jednou podmínkou - musíte jít svým znalostem sami naproti! Pokud si ve cvičebnici projdete první tři strany a pak si na pravidelná cvičení nenajdete čas, žádný zázrak se nestane. Jen pravidelný trénink vytváří nové stabilní znalosti! Ale nebojte, cvičebnice je stavěná tak, že se budete chtít sami posouvat dál ;)

Je cvičebnice vhodná i pro pokročilé?

Pokud potřebujete procvičovat především trpný rod, podmiňovací způsob či předložkové vazby, cvičebnice pro vás nebude to pravé, protože se nacházíte už o stupeň výš než ti, pro které jsem tuto cvičebnici vytvořila.

Je možné do cvičebnice nejdřív nahlédnout?

Jasně! Úplně chápu, že nechcete kupovat zajíce v pytli ;) Nabízím vám tedy náhodné 4 stránky k nahlédnutí!

Taky neradi kupujete zajíce v pytli? V tom případě si stáhněte ukázku  ve formě dalších 11 stran plných cvičení k okamžitému procvičování!

Pošlu vám ji na váš e-mail! Stačí ho zadat sem: 

kurzy nemciny

TOTO VZKAZUJÍ SPOKOJENÍ MAJITELÉ CVIČEBNICE

Cvičebnice - Gramatika v malíku se mi moc líbí a moc hezky a příjemně se mi s ní pracuje. Jsou zde na jednom místě shromážděny pro mne a moje učení se němčiny podstatné věci. Díky zdejšímu procvičování si jednotlivých gramatických jevů na sebe navazujících svou postupně narůstající náročností se mi lépe daří upevňovat si již "naučené". Krásně se mi to tzv. propojuje a zacvakává do sebe. :-) K jednotlivým cvičením se vracím i několikrát po sobě. A ráda. Těším se vždy na to, co na mne bude čekat dál.

Je zde krásně propojeno stručné, ale výstižné vysvětlení gramatiky včetně vychytávek autorky pro lepší pamatování a následná cvičení v jednotlivých kapitolách jsou více než obsáhlá. Mám tedy možnost procvičovat podle libosti. :-) Klíč, který je součástí cvičebnice, mi pak odhalí, kde jsem udělala chybu, nebo naopak. Pro přehled toho, která cvičení se mi již podařilo zvládnout, ráda používám stránku s nadpisem "Mám hotovo".

Líbí se mi také propojenost této cvičebnice s dalšími navazujícími materiály obsahujícími 1000 základních slovíček dle témat, nahrávky a další, se kterými se postupně seznamuji. Je jich totiž mnoho. Myslím si, že se s cvičebnicí dá pracovat velmi rozmanitě, podle toho, na co má kdo zrovna chuť a čas.
Renáta Složilová
Gramatika v malíku je super!!! Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen takové prima opakování na léto, abych si udržela kontakt s němčinou, ale chyba lávky. Procvičování gramatiky není nikdy dost a chyby se také stále ještě najdou. Jestli bude časem další pokračování, tak ho chci taky!
Hana Zaoralová
S Gramatikou v malíku to zvládne každý. Všechno je krásně vysvětlené, doplněné o krátká cvičení, která se dají v pohodě stihnout třeba během snídaně. Na tohle už prostě nejde najít výmluva, proč se to nestihlo. Navíc to pomáhá i mému sebevědomí, protože to prostě jde. Moc děkuju, Míšo, že jste si dala takovou práci!
Silvie Navrátilová
Míši, klobouk dolů, je to naprostá bomba, určitě bych cvičebnici doporučila dalším lidem. Je opravdu vytvářená s láskou k němčině a odborně zpracovaná!
Petra Kráčmarová
S cvičebnicí jsem naprosto spokojená, snažím se každý den udělat aspoň pár cvičení. Každá lekce mi vždy něco nového osvětlila, takže budu ráda za pokračování.
Pavlína Červinková
K cvičebnici se vracím skoro denně. Doporučuji udělat dvě cvičení a jít pryč. Proč? Všichni víme, že není důležitá kvantita, ale kvalita, a pokud patříte mezi samostudijce jako já, tak nejdéle u desátého cvičení narazíte a musíte si doplnit slovní zásobu a zopakovat gramatiku. Doporučuji si koupit fólii a nepsat přímo do cvičebnice. Tak se dá použít opakovaně. Jsem opravdu spokojená.

Ano, možná se někomu může zdát drahá, ale věřte, že tahle investice se vyplatí. Kolikrát utrácíme za blbosti, jež nám nic nepřinesou. Pokud bych se měla vyjádřit k samotné autorce, nebojte se jí na něco zeptat, odpoví vám i na látku, jež ve cvičebnici není. Co víc si přát?
Olga Žiláková

Cítíte, že potřebujete na své gramatice konečně zapracovat?
Připadáte si, že s němčinou začínáte znovu a znovu a pořád se nemůžete hnout z místa?

Pojďme to změnit!

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Máte další otázky, které zůstaly nezodpovězeny?

Jsem tu pro vás! Neváhejte a napište mi na misa@michaelaskopalova.cz a já vám případné dotazy mileráda zodpovím.