VÝUKA NĚMČINY PŘES SKYPE

... odkudkoli a klidně i v pyžamu!

Když máte něco říct německy, začínáte se potit a nejste ve své kůži?

Už vás nebaví pasivně sledovat, jak vaše němčina upadá?

Žiju v Německu šest let a německy komunikuju každý den a dorozumím ve VE VŠECH MOŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH. Každodenní komunikace doma i v práci mě naučila rozdílnou slovní zásobu, němčinu spisovnou i hovorovou. 

Když jsem se němčinu učila před lety na gymnáziu nebo vysoké škole, v praxi jsem často narážela na zbytečnost některých slov a frází, které v učebnici sice najdete, ale v praxi je vlastně nikdy nepoužijete, protože je prostě nikdo neříká. Proto se teď soustředím raději než na učebnicový jazyk na jazyk praktický a SCHOPNOST DOROZUMĚT SE.

VĚŘÍM TOTIŽ, ŽE JAZYK JE PŘEDEVŠÍM O SCHOPNOSTI UMĚT MLUVIT A UMĚT SE DOMLUVIT.

Moc mě těší, že je v posledních letech o němčinu takový zájem. Němčina je v mnohých ohledech skvělou kariérní výhodou a pro Čechy a Slováky v německy mluvících zemích nutnou povinností, ke které si musí najít cestu. 

Z tohoto důvodu bohužel už nestíhám učit všechny zájemce. Pomáhá mi ale můj skvělý tým, který bych vám velmi ráda představila:

Kateřina Saganová
Kateřina Saganová

Moje opravdová cesta k němčině začala tehdy, když jsem se rozhodla jet zprvu jen na tři měsíce jako au-pair do Německa. Byla jsem ve velmi úžasné rodině a z plánovaných tří měsíců to nakonec byl devíti měsíční pobyt. Němčinu jsem si zamilovala a byla jsem naprosto nadšená. Díky němčině jsem si postupně našla spoustu nových přátel z celého světa. Po návratu z Německa jsem samozřejmě chtěla zůstat s němčinou v co možná nejbližším kontaktu a nadále své znalosti rozvíjet, proto jsem se rozhodla po vysoké škole hledat pracovní uplatnění, kde bych mohla jazyk denně využívat. Díky mé němčině jsem se dostala na první místo výběrového řízení, a to i bez toho, aniž bych měla praxi v daném oboru. Musím říct, že němčina mě neustále provádí životem a pomáhá mi i v mém kariérním růstu. Díky schopnostem domluvit se s rakouským vedením jsem se kariérně posunula o dva stupně a mohu rozvíjet i mé další schopnosti. Tento jazyk mi definitivně přirostl k srdci, stále mě posouvá dopředu a práce s ním mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Martin Machala
Martin Machala

Jsem Martin a je mi 26 let. Mám sice českou a německou národnost, ale sama němčina mě pohltila, až když jsem se na střední škole odhodlal odjet do Německa a nějakou dobu tam žít. Pak už mě ale nepustila a ani já ji. Od roku 2011 mám Goethe Zertifikat C1, v roce 2013 k němu přibyl LCCI German for Business. Jako vedoucí spedice jsem spolupracoval s německými a rakouskými společnostmi, vedle toho jsem působil jako dobrovolník v neziskové organizaci AFS Mezikulturní programy a v letech 2014 - 2015 jsem byl členem Česko-německého fóra mládeže. Od roku 2015 jsem byl u nadace Brücke/Most Stiftung v projektu Pragkontakt lektorem interaktivních prohlídek pro německé školy v Památnících Terezín a Lidice. Roky 2017 a 2018 jsem zasvětil firemní výuce němčiny. Na podzim roku 2018 mi štěstěna přivála do cesty Míšu, se kterou jsme mi padli do noty a já díky ní objevil kouzlo skype výuky. A tak teď s nadšením a úsměvem provázím své studenty všemi taji německého jazyka.

Lenka Fejtová
Lenka Fejtová

Němčina je mojí vášní již od studentských let. Pracovala jsem jak v obchodní sféře, tak v cestovním ruchu. Díky tomu jsem získala řadu zkušeností a poznala německy mluvící přátele, které pravidelně navštěvuji. Právě Rakousko se stalo mým druhým domovem. Dělá mi radost, když mohu své znalosti předat prostřednictvím výuky německého jazyka.

Marek Šoltés
Marek Šoltés

Som veselý, optimistický a komunikatívny človek, čo využívam aj pri výuke. Mám osobný prístup ku každému študentovi a hodiny prispôsobujem aktuálnemu dianiu vo svete s prihliadnutím na jeho osobné záujmy. Nemecký jazyk študujem od 5. triedy základnej školy, kde som sa zúčastnil niekoľkých olympiád. Ešte na škole som prišiel na to, že tento jazyk ma veľmi baví a zostal bez prestávky neoddeliteľnou súčasťou môjho života až dodnes. Pohltil ma vlastne až do takej miery, že celý život pracujem pre nemecky hovoriace firmy a komunikujem v ňom každodenne. Pracoval som v rôznych oblastiach, mám skúsenosti aj s prekladmi, môžem teda ponúknuť relatívne široké zameranie a okrem toho sa neustále snažím vzdelávať. Robím to, čo ma baví, preto výuka so mnou prebieha v pohodovej a uvoľnenej atmosfére.

Denisa Kubíková
Denisa Kubíková

Německy se učím už pěkných pár let – od školky, stala se mým největším koníčkem a současně i povoláním. Po střední škole zaměřené na cestovní ruch jsem strávila rok jako au-pair v Rakousku a poté, během studia na vysoké škole jsem se díky získaným stipendiím dostala na několik měsíců třeba na stáž do Centra Bavaria Bohemia či na semestr na univerzitu v Bayreuthu. Během přípravy na státnice jsem narazila na skype výuku od Míši, která mi nabídla spolupráci a tak nyní i já díky ní můžu své studenty učit z pohodlí domova. Kromě toho se snažím němčinu stále zapojovat do svého běžného dne, ať už poslechem podcastů, čtením knih či sledováním seriálů v němčině a vřele to doporučuji i svým studentům.

Klaus-Dieter Bemmann
Klaus-Dieter Bemmann

Aus eigener Erfahrung weiß ich, wie wichtig das Erlernen einer neuen Sprache ist und welche Wege hierbei zum Erfolg führen. Es motiviert mich, anderen Menschen mein Wissen weiterzugeben und sie bei ihrer Entwicklung zu unterstützen. Was kann ich Ihnen anbieten? Als Muttersprachler kann ich Studierenden nicht nur die Regeln der deutschen Grammatik vermitteln, sondern ihnen auch bei der Erweiterung des Wortschatzes helfen und sie bei der Optimierung der richtigen Aussprache unterstützen. Durch meine langjährige Berufspraxis verfüge ich über umfangreiche Erfahrungen in der praktischen Anwendung der deutschen Sprache in Wort und Schrift sowie in der Aus- und Fortbildung von Mitarbeitern. Meine tschechischen Sprachkenntnisse können helfen, eventuelle Unklarheiten zu beseitigen oder spezifische Fragestellungen zu präzisieren. Wichtig ist mir, ausgehend von der individuellen Situation und den Zielen des Kunden gemeinsam einen größtmöglichen Nutzen zu erarbeiten. Eine Zusammenarbeit mit mir bietet sich insbesondere für Interessenten an, die schon über solide bis gute deutsche Sprachkenntnisse verfügen und diese noch weiter verbessern wollen. Ich freue mich auf eine Zusammenarbeit!

CO VÁM UČENÍ S NÁMI PŘINESE:

 • Budeme se společně soustředit na váš cíl, ať už je jakýkoli. Nová práce? Jazyková zkouška? Schopnost se plynule domluvit? Není problém!
 • Budete se učit z pohodlí vašeho domova, klidně i v teplákách nebo pyžamu. Učební materiály od nás samozřejmě dostanete!
 • Budeme respektovat vaše učební tempo. Trpělivosti máme na rozdávání, umíme ale i pěkně nakopnout!
 • Nenaučíme vás německy, to opravdu nečekejte! Za to vám ale ukážeme, jak se německy můžete naučit VY SAMI! S naší pomocí to půjde hravě!
 • Díky jazykovým znalostem se automaticky zvyší i vaše hodnota na trhu práce. Ale to vy asi víte sami!
http://michaelaskopalova.cz/vyuka-nemciny/

POZNÁVÁTE SE V NÁSLEDUJÍCÍCH SITUACÍCH?

 • Učili jste se dlouhá léta německy, pořád ale máte pocit, že neumíte ani pípnout.
 • Nevyhovují vám skupinové kurzy, protože se nedostanete ke slovu nebo se vám nechce dojíždět.
 • Máte novou práci, ve které potřebujete němčinu a dostali jste se tak do každodenního stresu.

Všechny výše popsané situace dobře známe a pomůžeme vám je překonat. S námi se nebudete soustředit na pasivní znalost jazyka, ale na jeho AKTIVNÍ UŽÍVÁNÍ!

OTÁZKY?

KDE:

 • Sama jsem v minulosti navštěvovala několik jazykových kurzů a vždycky mě šíleně otravovala cesta na kurz a zase zpátky domů, protože to pro mě byla více jak hodinová ztráta času. Vy se tomu ale teď můžete vyhnout! Všechny hodiny totiž probíhají přes Skype a tudíž jediné, co kromě chuti začít potřebujete, je dobré PŘIPOJENÍ K INTERNETU A ÚČET NA SKYPU! Jestli potřebujete pomoct s nainstalováním programu Skype, dejte mi prosím vědět! 
 • Nemusíte tak nikam chvátat, dobíhat na tramvaj nebo platit zbytečná kafe v kavárnách. Můžete se konečně učit z pohodlí vašeho vlastního domova, zatímco se vám pere prádlo nebo třeba peče kachna. UŠETŘÍTE SI TAK ČAS A PENÍZE strávené dojížděním na kurz nebo za lektorem!
 • Jestli se o možnostech skype-výuky chcete dovědět ještě pár bonusových informací navíc, rozhodněte mrkněte na tento článek >>

I PRO MAMINKY?

 • Velmi často mě oslovují i maminky na mateřské dovolené, které z němčiny nechtějí "vypadnout". Jsme tedy zvyklí i na výuku s dětmi na klíně nebo dětským chichotáním za zády klientky ;) Ani DĚTI tedy UŽ NEMUSÍ BÝT PŘEKÁŽKOU!

K VAŠIM DALŠÍM DOTAZŮM:

 • ANO, připravíme vás na jazykovou zkoušku, pokud je to vaše přání a cíl
 • ANO, učíme i Čechy a Slováky žijící v jiných (nejen) německy mluvících krajinách
 • ANO, je možné mít každou hodinu v jiný den a jiný čas, takže už ani služební cesty či děti nemusí být překážkou
 • ANO, můžete využít společné hodiny němčiny i jako další vzdělávání, pokud si to váš zaměstnavatel přeje a nechat si kurz zaplatit zaměstnavatelem
 • ANO, učíme i falešné začátečníky

CO ŘÍKAJÍ NA SPOLEČNÉ HODINY STUDENTI? Mrkněte na reference >>

Věřím, že jste objevili tu správnou motivaci a vnitřně tíhnete k tomu mě oslovit! Možná ale váháte a dumáte nad tím, CO KDYŽ VÁM HODINY SE MNOU ČI MÝMI LEKTORY NEBUDOU VYHOVOVAT. Může se to samozřejmě stát. Vždyť i já sama si vyhrazuji možnost přerušit nebo ukončit spolupráci s klienty, kteří od začátku bojují s motivací a k jednotlivým hodinám je musím tlačit nebo "nahánět". To si radši ušetříme čas a energii na obou stranách ;)

Abychom se mohli vzájemně oťukat a poznat navzájem sebe a náš styl práce, nabízím vám úvodní SEZNAMOVACÍ PŮLHODINKU (30 min) ZDARMA, po které se můžete definitivně rozhodnout, jestli do toho půjdete nebo raději vycouváte.

Před začátkem spolupráce vám doporučím přečíst si ještě:

Napište si o svou první lekci! Sdělte mi své dosavadní zkušenosti s němčinou, vaše cíle a časové možnosti a já vám buď ráda připravím výuku na míru nebo vám domluvím lekce s jedním z mých lektorů! Pokud si troufáte, budu samozřejmě velmi ráda, když mi napíšete zprávu přímo v němčině ;)

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů