VÝUKA NĚMČINY PŘES SKYPE

... odkudkoli a klidně i v pyžamu!

Když máte něco říct německy, začínáte se potit a nejste ve své kůži?

Už vás nebaví pasivně sledovat, jak vaše němčina upadá?

Pojďme s tím něco udělat! 

Jmenuji se Míša Nofftz Skopalová a jen v Německu jsem strávila posledních sedm let. Německy komunikuju každý den a dorozumím ve VE VŠECH MOŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH. Každodenní komunikace doma i v práci mě naučila rozdílnou slovní zásobu, němčinu spisovnou i hovorovou, ale hlavně takovou, kterou budete v praxi opravdu potřebovat.

Všechny tyto zkušenosti moc ráda vkládám do individuálních online lekcí se svými studenty, ve kterých se raději než na učebnicový jazyk soustředíme na jazyk praktický a SCHOPNOST DOROZUMĚT SE.

Věřím totiž, že jazyk je především o schopnosti umět mluvit a umět se domluvit.

Upřímně mě těší, že je v posledních letech o němčinu takový zájem. Bohužel už není v mých silách pokrýt vysokou poptávku individuálních lekcí a věnovat se všem skvělým studentům, kteří na své němčině chtějí pracovat. Spojila jsem tedy síly s dalšími báječnými profíky a jsem moc ráda, že vám můžu představit:

MŮJ TÝM

Jsou skvělí a připraveni s vámi kdykoliv začít

  Lenka Fejtová

Němčina je mojí vášní již od studentských let.

Pracovala jsem jak v obchodní sféře, tak v cestovním ruchu. Díky tomu jsem získala řadu zkušeností a poznala německy mluvící přátele, které pravidelně navštěvuji. Právě Rakousko se stalo mým druhým domovem.

Dělá mi radost, když mohu své znalosti předat prostřednictvím výuky německého jazyka.

  Kateřina Saganová

Moje opravdová cesta k němčině začala tehdy, když jsem se rozhodla jet zprvu jen na tři měsíce jako au-pair do Německa. Byla jsem ve velmi úžasné rodině a z plánovaných tří měsíců to nakonec byl devíti měsíční pobyt. Němčinu jsem si zamilovala a byla jsem naprosto nadšená. Díky němčině jsem si postupně našla spoustu nových přátel z celého světa.

Po návratu z Německa jsem samozřejmě chtěla zůstat s němčinou v co možná nejbližším kontaktu a nadále své znalosti rozvíjet, proto jsem se rozhodla po vysoké škole hledat pracovní uplatnění, kde bych mohla jazyk denně využívat. Díky mé němčině jsem se dostala na první místo výběrového řízení, a to i bez toho, aniž bych měla praxi v daném oboru.

Musím říct, že němčina mě neustále provádí životem a pomáhá mi i v mém kariérním růstu. Díky schopnostem domluvit se s rakouským vedením jsem se kariérně posunula o dva stupně a mohu rozvíjet i mé další schopnosti. Tento jazyk mi definitivně přirostl k srdci, stále mě posouvá dopředu a práce s ním mě neuvěřitelně baví a naplňuje.

Pavlína Hilscherová

K němčině mě přivedla na střední škole moje učitelka, která měla (mimo jiné) skvělou německou výslovnost a díky ní jsem se dostala na krátký pobyt v Berlíně. Právě ona mě přesvědčila ke studiu němčiny na vysoké škole. To mě přivedlo přes mnoho pobytů v Německu a absolvování oboru překladu němčiny až k Ph.D. studiu germanistiky. Kromě germanistiky a cestování do německy mluvících zemí mám ráda také německou hudbu a krimi-podcasty!
 Co se týče výuky, všichni známe taková ta videa, kde se porovnávají slovíčka a jak zní v různých jazycích. Němčina je na tom vždy nejhůř. Takové a jiné předsudky bych ráda ve výuce vyvrátila. Snažím se do hodin přivést kromě gramatiky také kulturu a geografii německy mluvících zemí, protože to dle mého názoru neodmyslitelně patří k jazyku. V neposlední řadě dbám na výslovnost.

Leona Roztočilová

Němčina je mojí vášní a součástí mého života již mnoho let. Pracovala jsem jako průvodkyně německých skupin, překladatelka a tlumočnice ve strojírenské firmě, a spoustu let jako soukromá lektorka. 
Mohu tedy nabídnout slovní zásobu a konverzaci i z oboru cestovního ruchu, obchodní němčiny a základy strojírenského oboru. Učím ale i děti a studenty, což mi velmi baví. 

Nabízím výuku němčiny s trpělivým a přátelským přístupem. V hodině se zaměřuji na to, co studenti konkrétně potřebují: gramatiku, poslech, konverzaci, porozumění. Snažím se, aby je hodiny vedly k jejich vytyčenému cíly - tedy k tomu, proč se němčinu rozhodli učit.
A navíc se snažím, aby studenti ztratili ostych, strach a hodiny si užívali. To je vždy můj prvotní cíl. Chci je nakazit alespoň částečně svým nadšením pro němčinu.

Petra Dvořáková

Jmenuji se Petra, je mi 36 let a bydlím v Karlových Varech. Jsem mámou tří dětí, což je momentálně mé hlavní poslání. Ráda si ale také odpočinu od všedního dne tím, co je zároveň mým koníčkem a to je německý jazyk. V Německu jsem strávila celkem 8 let, žila jsem např. v Hamburku, Kostnici a u Mnichova. Po návratu do vlasti jsem získala certifikát C1 v Goethe Institutu v Praze a nyní již pátým rokem pomáhám ostatním s tím, co bylo i pro mě na začátku velkou výzvou – naučit se tento zajímavý jazyk. Věřím, že i Vás dokáži nadchnout pro jeho kouzlo a přesvědčit vás, že „Deutsch macht Spaß!“

Daniela Grunwald

Do jazyků jsem se zamilovala při studiu chemie, kdy jsem si byla jistá, že s nimi jednou chci pracovat. Proto jsem se postupem času také zdokonalila v angličtině, španělštině a ruštině. 10 let jsem žila v Německu, kde jsem pracovala nejprve ve výzkumu a poté v průmyslu na manažerské pozici. Touha cestovat mě ale dovedla do jižní Ameriky, kde jsem se nadchla pro výuku němčiny pro studenty různých národností. 

Mám zkušenosti s výukou naprostých začátečníků až po pokročilé studenty, s hodinami konverzace, ale i s přípravou studentů na zkoušky. Díky mým zkušenostem na manažerské pozici vyučuji i obchodní němčinu.

Renata Zajícová

Silná vazba k německému jazyku provází mou rodinu již po čtyři generace. Mým dědečkem právníkem počínaje (jeho němčina byla v tomto oboru bravurní), přes maminku tlumočnici a překladatelku, až po mou vlastní praxi jako učitelka němčiny konče. Avšak nekonče :) Nyní pokračuji v předávání znalostí němčiny a zkušeností s výukou jako online lektorka a jako máma mému synkovi.  

Během více než desetileté praxe jsem byla učitelkou němčiny na základní škole s rozšířenou výukou cizích jazyků, i na jazykové škole. Na zkoušky či na život v zahraničí jsem jazykově připravila studenty z různých oborů. 

Bez pevných základů nelze stavět dál, budu se Vám proto snažit německou gramatiku zprostředkovat s německou důkladností, avšak na záživných podkladech - hodiny němčiny doplňuji reáliemi samotných německojazyčných zemí včetně aktuálních videí, článků či fotografií. V rámci hodiny a domácích úkolů zlepšíte všechny čtyři jazykové dovednosti – tedy samozřejmě mluvení, dále čtení, poslech i psaní.       

Denisa Kubíková

Hallo, ich bin Denisa! Německy se učím už od školky a od té doby se němčina stala mým největším koníčkem a současně i povoláním. Po střední škole zaměřené na cestovní ruch jsem strávila rok jako au-pair v Rakousku a poté, během studia na vysoké škole jsem se díky získaným stipendiím dostala na několik měsíců třeba na stáž do Centra Bavaria Bohemia či na semestr na univerzitu v Bayreuthu.

Nyní učím studenty z pohodlí domova.

Kromě toho se snažím němčinu stále zapojovat do svého běžného dne, ať už poslechem podcastů, čtením knih či sledováním seriálů v němčině a vřele to doporučuji i svým studentům.

Eva Bošková

Od svých studentů pořád ještě překvapivě často slýchám špatné zkušenosti s výukou němčiny na základní nebo střední škole. A mám vždycky radost, že můžu být ta, která jim ukáže, že to jde i jinak.

Postupně se nám tak často daří napravit napáchané škody, jako jsou strach z mluvení nebo strach z chyb. Studentům perfekcionistům ráda pomůžu přiblížit se k vysněné dokonalosti, odpůrcům gramatických pravidel zase k tomu, aby se bez obav domluvili tam, kde potřebují.

Ať už vás doteď v pokroku brzdilo cokoli, společně se na to pokusíme přijít a vše nastavíme tak, aby už pro vás němčina nebyla trápením. 

 Markéta Zámrská

Moje láska k němčině začala již ve 3. třídě na základní škole a trvá dodnes. Po střední škole jsem se rozhodla pro studium germanistiky v Olomouci a už při studiu jsem se začala věnovat i výuce. Mám zkušenosti jak s online výukou, tak s prezenční výukou, ať už v individuálních nebo skupinových lekcích.

Zároveň mě němčina provází v každodenním životě, jelikož je pevnou součástí mé práce v mezinárodní společnosti.

Ve výuce je pro mě prioritou komunikace, snažím se vytvářet přátelské prostředí, ve kterém se já i student cítíme příjemně, komunikujeme otevřeně a zaměřujeme se na to, čeho chce student dosáhnout. Je pro mě důležité, aby student překonal strach, nebál se komunikovat, a aby ho naše společná setkání bavila. Navíc velmi ráda poznávám nové lidi, takže se těším, až se setkáme i my!

 Veronika Křístková

Vystudovala jsem obor Germanistik als Fremdsprachenphilologie v německém Würzburgu a od roku 2017 jsem soukromou lektorkou němčiny. Výuku vždy přizpůsobuji Vašim potřebám, přáním, cílům a tempu. Pomohu vám se připravit na certifikát či pracovní pohovor. Ve svých lekcích se zasazuji nejen o zprostředkování německého jazyka a kultury, ale především o to, aby si každý klient vytvořil vztah k němčině a měl chuť se dále tento jazyk učit. Mám zkušenosti s klienty z businessu, architektury, zdravotnictví, gastronomie či logistiky. Každému klientovi se snažím ušít výuku na míru. Momentálně se zabývám hudbou ve výuce, jazykovým koučinkem, CLILem (vzdělávací přístup, v jehož rámci je propojena odbornost a současně jsou rozvíjeny kompetence v cizím jazyce) a stále se vzdělávám.

lekce nemciny

CO VÁM UČENÍ S NÁMI PŘINESE?

Možná si nejdříve odpovězte: Poznáváte se v následujících situacích?

 • Učili jste se dlouhá léta německy, pořád ale máte pocit, že neumíte ani pípnout?
 • Nevyhovují vám skupinové kurzy, protože se nedostanete ke slovu nebo se vám nechce dojíždět?
 • Máte novou práci, ve které potřebujete němčinu a dostali jste se tak do každodenního stresu?

Všechny výše popsané situace dobře známe a pomůžeme vám je překonat. S námi se nebudete soustředit na pasivní znalost jazyka, ale na jeho AKTIVNÍ UŽÍVÁNÍ!

A co vám tedy učení s námi přinese?

 • Budeme se společně soustředit na váš cíl, ať už je jakýkoli.
  Nová práce? Jazyková zkouška? Schopnost se plynule domluvit? Není problém!
 • Budete se učit z pohodlí vašeho domova, klidně i v teplákách nebo pyžamu.
  Učební materiály od nás samozřejmě dostanete!
 • Budeme respektovat vaše učební tempo.
  Trpělivosti máme na rozdávání, umíme ale i pěkně nakopnout!
 • Nenaučíme vás německy, to opravdu nečekejte! Za to vám ale ukážeme, jak se německy můžete naučit VY SAMI!
  S naší pomocí to půjde hravě!
 • Díky jazykovým znalostem se automaticky zvyší i vaše hodnota na trhu práce.
  Ale to vy asi víte sami!
Na hodiny s Káťou se vždy velmi těším. Nejen že je jako lektorka velmi znalá, ale také veselá a milá. Její lidský styl výuky šitý na míru mi velmi pomohl. Mými začátky s německým jazykem mě prováděla lektorka - rodilá mluvčí. Vždy jsem zastávala názor, že rodilý mluvčí je na výuku jazyka tou nejlepší volbou. Po pár hodinách s Káťou jsem ale změnila názor. Rodilý mluvčí je super, ale když se gramatika vysvětlí pár českými větami a přirovnáním k ekvivalentům v českém jazyce, je to obrovská pomoc. Určitě mohu lektorku Katku doporučit!
Pavlína Honkováúčetní na mateřské dovolené
Žiji již deset let ve Švýcarsku. Německy komunikuji stále, bohužel jen tak, jak jsem se naučil za pochodu. Rozhodl jsem se doučit dobře gramatiku a mluvit konečně i srozumitelně! Skype výuka mi přišla jako nejlepší řešení a splnila mé očekávání. S lektorkou Katkou, která mě učila, jsem hned od začátku zaznamenal pokrok, okamžitě poznala, kde mám nedostatky a zaměřila výuku správným směrem. Jsem opravdu spokojený a budu pokračovat ve výuce, baví mě to.
Ludvík Daněkfotograf
Míšu jsem kontaktovala s žádostí, aby mi pomohla získat certifikát B2 z Goethe institutu. V současné době žiji a pracuji ve Švýcarsku, s němčinou jsem se dostala do kontaktu až zde, tudíž mé znalosti opravdové němčiny a gramatiky byly velmi chabé. Začaly jsme v lednu, kdy jsem se stěží dokázala představit a říct, co jsem včera dělala, aniž bych neudělala hromadu chyb. A dnes, po necelém půl roce, jsem bez problémů sepsala psací část pro B1 certifikát, který bych v lednu nedokázala vytvořit ani se slovníkem, natož z hlavy a gramaticky uspořádaně. Míša je na každou hodinu výborně připravena, má k dispozici nepřeberné množství materiálů a její výukový styl je velmi efektivní. Hodiny nejsou nikdy nudné ani stresující, avšak jednoduché rozhodně také ne. Míša je zřejmě nejlepší učitelka cizího jazyku, která mě kdy učila, kéž by by i mí učitelé ve škole měli takový cit pro jazyk a uměli udělat hodinu zajímavou. Pokud z jakéhokoliv důvodu hledáte lektorku němčiny, tak ji rozhodně kontaktujte, neprohloupíte.
Katka Nováčková
Potřebovala jsem německy mluvícího učitele, který mi vysvětlí v rodném jazyce případné gramatické záludnosti. Německý výklad je důležitou součástí při učení nebo zdokonalování cizího jazyka, ovšem někdy je srozumitelnější vysvětlení "polopatě" v češtině. Přínos v hodinách s Míšou vidím hlavně v její trpělivosti a podpoře, které se mi často v jazykové škole z důvodu velkého počtu lidí ve skupině nedostává. Líbí se mi její individuální přístup, proto bych ji rozhodně doporučila dál.
Lada Pospíšilová
Tímto bych chtěla Míše za vše poděkovat. Učím se doma a od letošního roku jsem začala mít povinný druhý cizí jazyk. Vybrala jsem si němčinu. Už jsem se ji předtím učila. To, co jsem se naučila za tři měsíce s Míšou, to jsem se předtím nenaučila ani za celé ty dva roky. Jsem moc ráda, že mě Míša učí. Každý týden mám jednu hodinu a nemohu si je vynachválit. Míša se na hodinu vždy pečlivě připraví, vše mi vysvětlí a záleží jí na tom, jestli všemu rozumím. Díky úkolům, které mi po hodině pošle, si probírané téma pořádně procvičím. Jsem maximálně spokojená. Všem, co se chtějí dobře naučit německy, mohu výuku s Míšou jen doporučit.
Karolína Složilová12 let
Míšu som oslovila pred pár mesiacmi ohľadne potreby konverzácií kvôli príprave na skúšku. Vzhľadom k tomu, že mala už veľmi plno, nemohla sa ma ujať sama ale iniciatívne mi ponúkla hodiny s kolegom Marekom, za čo som jej veľmi vďačná. Hodiny s Marekom sú vždy zaujímavé, čas ubehne tak rýchlo, že si to ani nestihnem všimnúť a navyše vidím na sebe pokroky. Marek má veľkú trpezlivosť, ochotne čaká než ma napadne potrebné slovíčko a keď už skutočne neviem ako ďalej tak poradí. Môžem len odporučiť.
Paulina Hulmanová

Z JAKÝCH BALÍČKŮ MŮŽETE VYBÍRAT?

5 x 60minut
Balíček vhodný pro všechny, kteří si nejsou jisti svou motivací a/nebo časovými možnostmi nebo si potřebují lektora na začátku trochu oťukat a poznat jeho styl výuky. Jedna lekce vychází na 790Kč.
3.950Kč/ 163€
10 x 60minut
Nejoblíbenější z balíčků. Nejčastěji objednávaný i dlouhodobými klienty. Jedna lekce vychází na 730Kč.
7.300Kč/ 301€
15 x 60minut
Balíček objednávaný nejčastěji dlouhodobými klienty, kteří mají velké cíle a dostatečné časové možnosti. Jedna lekce vychází na 670Kč.
10.050Kč/ 414€

Ceník je platný k 1.1.2024. Nejsem plátcem DPH. Ceny jsou pro individuální studenty konečné.

CO PRO VÝUKU S NÁMI POTŘEBUJETE
A KDE BUDE PROBÍHAT

Je to snazší, než možná myslíte


Sama jsem v minulosti navštěvovala několik jazykových kurzů a vždycky mě šíleně otravovala cesta na kurz a zase zpátky domů, protože to pro mě byla více jak hodinová ztráta času. A přesně tomuhle se vy teď můžete vyhnout! 

 • Všechny hodiny totiž probíhají přes Skype
  Tudíž jediné, co kromě chuti začít potřebujete, je dobré PŘIPOJENÍ K INTERNETU A ÚČET NA SKYPU! Jestli potřebujete pomoct s nainstalováním programu Skype, dejte mi prosím vědět!
 • Učíte se přesně tam, kde chcete
  Nemusíte tak nikam chvátat, dobíhat na tramvaj nebo platit zbytečná kafe v kavárnách. Můžete se konečně učit z pohodlí vašeho vlastního domova, zatímco se vám pere prádlo nebo třeba peče kachna. UŠETŘÍTE SI TAK ČAS A PENÍZE strávené dojížděním na kurz nebo za lektorem!
 • Chcete více informací?
  Jestli se o možnostech skype-výuky chcete dovědět ještě pár bonusových informací navíc, rozhodněte mrkněte na tento článek >>

A ANO, JE TO I PRO MAMINKY!

Velmi často mě oslovují i maminky na mateřské dovolené, které z němčiny nechtějí \"vypadnout\". Jsme tedy zvyklí i na výuku s dětmi na klíně nebo dětským chichotáním za zády klientky. ;)  Ani DĚTI tedy UŽ NEMUSÍ BÝT PŘEKÁŽKOU!

K vašim dalším dotazům

 • ANO, připravíme vás na jazykovou zkoušku, pokud je to vaše přání a cíl
 • ANO, učíme i Čechy a Slováky žijící v jiných (nejen) německy mluvících krajinách
 • ANO, je možné mít každou hodinu v jiný den a jiný čas, takže už ani služební cesty či děti nemusí být překážkou
 • ANO, můžete využít společné hodiny němčiny i jako další vzdělávání, pokud si to váš zaměstnavatel přeje a nechat si kurz zaplatit zaměstnavatelem
 • ANO, učíme i falešné začátečníky

CO JE JEŠTĚ DOBRÉ VĚDĚT

Nabízíme 30 minut zdarma

Věřím, že jste objevili tu správnou motivaci a vnitřně tíhnete k tomu mě oslovit! Možná ale váháte a dumáte nad tím, CO KDYŽ VÁM HODINY S JEDNÍM Z MÝCH LEKTORŮ NEBUDOU VYHOVOVAT. Může se to samozřejmě stát. Vždyť i já sama si vyhrazuji možnost přerušit nebo ukončit spolupráci s klienty, kteří od začátku bojují s motivací a k jednotlivým hodinám je musím tlačit nebo "nahánět". To si radši ušetříme čas a energii na obou stranách ;)

Abyste se s lektorem mohli vzájemně oťukat a poznat navzájem nejen sebe, ale i náš styl práce, nabízím vám úvodní SEZNAMOVACÍ PŮLHODINKU (30 min) ZDARMA, po které se můžete definitivně rozhodnout, jestli do toho půjdete nebo raději vycouváte.

Aby spolupráce běžela k oboustranné spokojenosti, doporučím vám přečíst si ještě:

Napište si o svou první lekci!

Sdělte mi své dosavadní zkušenosti s němčinou, vaše cíle a časové možnosti a já vám velmi ráda domluvím lekce s jedním z mých skvělých lektorů! Pokud si troufáte, budu samozřejmě velmi ráda, když mi napíšete zprávu přímo v němčině. ;)

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Máte další otázky, které zůstaly nezodpovězeny?

Jsem tu pro vás! Neváhejte a napište mi na misa@michaelaskopalova.cz a já vám případné dotazy mileráda zodpovím.