KDYŽ UŽ NĚMECKY, TAK SE VŠÍM VŠUDY!

trénink správné německé výslovnosti - 2x přes Skype a napořád!

EDIT 2023:

Na individuální trénink přijímám aktuálně pouze studenty, kteří prošli kurzem MLUV JAKO NĚMEC! Kurz německé výslovnosti >>

Vadí vám otázka "Woher kommen Sie?" ihned potom, co otevřete pusu?

Chcete se konečně zbavit svého českého/slovenského přízvuku?


žádné plácání se v audio-nahrávkách s rodilými mluvčími. Už žádná počeštělá výslovnost, podle které všem po prvních sekundách odhalíte, odkud pocházíte.

Pojďme si správnou výslovnost natrénovat v bezpečném prostředí, mezi čtyřma očima, abyste mezi rodiláky mohli zazářit!

Když v Německu dnes promluvím, všichni si myslí, že jsem se tam už narodila. Neprozradí mě ani jazykové znalosti, ani žádný CIZÍ PŘÍZVUK. Když přijedu do Rakouska, všichni si myslí, že jsem Němka. Nebylo to tak ale vždycky. Ještě na gymplu jsem o německé výslovnosti neměla ani páru a vyslovovala ji hezky počesku. Jak by taky ne, když se v českém školství se správnou výslovností pracuje úplně minimálně.

Všechno se změnilo kurzy fonetiky na mé alma mater v Brně a univerzitě v Lipsku, kde mi konečně někdo dopodrobna vysvětlil, JAK mám co správně vyslovit. A já jsem tak začala nejen správně artikulovat, ale hlavně rozumět!

Chcete taky? Ráda vám k tomu pomůžu!

PROČ BYSTE MĚLI SPRÁVNÉ VÝSLOVNOSTI VĚNOVAT POZORNOST?

 • Chcete mluvit konečně bez českého přízvuku nebo typických výslovnostních chyb?
 • Chcete dělat skvělý první dojem, když musíte mluvit německy?
 • Chcete posunout své jazykové znalosti zase o obrovský kus dál?

POJĎME SE VAŠÍ VÝSLOVNOSTI PODÍVAT HEZKY NA ZOUBEK!

Neznám žádný jiný kurz nebo jazykovou školu, která nabízí cílený trénink správné výslovnosti! Možná i vás učila německy přeučená ruštinářka, která vám pravidla správné německé výslovnosti kompletně zatajila. Výslovnost bohužel stále spousta vyučujících úplně opomíná, jelikož sami neví jak nato, tzn. buď sami špatně vyslovují nebo neví, jak vás správnou výslovnost vůbec naučit.

Vás se ale tento problém už týkat nemusí! 

http://michaelaskopalova.cz/vyuka-nemciny/

ABSOLVENTŮM KURZU "MLUV JAKO NĚMEC! NABÍZÍM INDIVIDIUÁLNÍ KONZULTACE

Ptáte se, jak konzultace probíhají?

PRVOTNÍ KONTAKT

Kontaktujete mě, vyjasníme vaše i mé časové možnosti na konzultaci a dostanete první domácí úkol.

PŘEČTI & NAHRAJ

Najdete si jeden libovolný text (+jeden text ode mě), který nahlas přečtete, nahrajete a pošlete mi.

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

45 praktických minut, ve kterých vyjasníme, na co si musíte dát pozor a jak to zlepšit.

SAMOSTATNÝ NÁCVIK

Doma budete poctivě trénovat, až se vám bude z hlavy (resp. z pusy) kouřit ;)

ZÁVĚREČNÁ KONZULTACE

Podíváme se na váš pokrok a upřesníme, co můžete dělat ještě o chlup líp.

CO VÁS UČIT NEBUDU:

 • FONETICKÝ PŘEPIS - to jsou takové ty odborné klikyháky jako např. tento ˈdɔɪ̯tʃə ˈaʊ̯sʃpraːxə, kterými si fonologové přepisují jednotlivé hlásky, resp. slova
 • DIALEKTY - netuším totiž, ve které části Německa/Rakouska se pohybujete. Většinou platí, že o 100km dál se už mluví jinak...
 • DÝZE KÓMIŠE ČECHYŠE ŠRYFT - na to jsou tu jiní ;)
 • My na to půjdeme od lesa, ne vědecky, ale hezky prakticky a co nejjednodušeji, abyste z toho v reálném životě získali co nejvíc. Ukážu vám, že naučit se správně vyslovovat je opravdu o dost jednodušší, než jste si mysleli.

PTÁTE SE, NA KOLIK SI TOHOTO INDIVIDUÁLNÍHO TRÉNINKU CENÍM?

1.800 Kč

V ceně je náslech vámi nahraných textů, příprava na individuální konzultace, materiál k procvičení a čas strávený s vámi osobně (dvě 45minutová setkání).

OTÁZKY?

JE MOŽNÉ OBJEDNAT SI TRÉNINK I BEZ KURZU "MLUV JAKO NĚMEC!"?

 • Nikoli. Léta jsem nabízela trénink, ve kterém jsem studentům ukazovala, jak na každou jednotlivou hlásku. Byla to skoro až mravenčí práce, kterou se mi podařilo zkompletovat do kurzu "Mluv jako Němec!", ve kterém najdete komplexní pravidla správné německé výslovnosti. Individuální konzultace jsou poté třešinkou na dortu, kterou si můžete dopřát po samostatném nácviku. 

NENÍ ZBYTEČNÉ ZABÝVAT SE NĚČÍM TAKOVÝM JAKO JE VÝSLOVNOST?

 • Není! To vám potvrdí nejen mí studenti, ale hlavně rodilí mluvčí, kterým vaše správná výslovnost značně ulehčí porozumění!

JAK SE POTKÁME?

 • Tak jak se vídám se všemi mými individuálními studenty - přes SKYPE! Jen tak jsem schopna zajistit, že umíte nově nabyté znalosti a informace i správně prakticky používat. Kdybyste si něco šudlili doma pod nosem, chyběla by vám zpětná vazba a vy byste nevěděli, jestli vyslovujete správně nebo nikoli.

CO KDYŽ SE NIC NOVÉHO NEDOVÍM?

 • Nevěřím tomu, ale samozřejmě se to může stát. Možná máte na jazyky přirozený talent, vyrůstali jste s němčinou nebo máte za sebou studium germanistiky a všechny znalosti, které vám předám, pro vás nebudou nic nového. 
 • Pokud opravdu usoudíte, že jste se nedověděli nic nového, řekněte mi to prosím na konci prvního skypového sezení a já vám bez dalších otázek vrátím celou částku zpět.  Buďme k sobě ale fér a řekněte mi to včas. Na pozdější reklamace bohužel nemůžu brát zřetel.

PTÁTE SE, JAKÉ JSOU REAKCE TĚCH, KTEŘÍ MÝM TRÉNINKEM PROŠLI?

Chtěla bych poděkovat za perfektní výslovnostní trénink! Stále to není ideální (z mého pohledu), ale také netrénuji nijak extra cíleně. Většinu, tu jednodušší pro mě, vyslovuji už mnohem lépe a opravdu si na to dávám pozor (přehlásky, krátké/dlouhé samohlásky, p-t-k, r). Převážně při čtení. Při mluvení se kolikrát pak ještě sama pro sebe opravím (registruji ty chyby, což považuji za pozitivní, ono to časem přijde). Mnohem víc si všímám, jak mluví ostatní. Ještě jednou tedy moc děkuji za skype hodiny.
Radka Götz
Do Míšiných kurzů jsem se přihlásila po delší jazykové odmlce. Ačkoliv jsem se němčinu učila 11 let, k samotné výslovnosti jsme se nikdy nedostali. Párkrát jsem se setkala s tím, že při opravě výslovnosti učitel mávl rukou. Tím dal najevo svůj názor, že je přece jedno, jak to vysloví, „oni to přece pochopí". Po dvouhodinovém sezení nemůžu říct, že mám výslovnost jako rodilá Němka, ale vím už na co si dát pozor, jak nastavit jazyk v ústech, případně jak si dopomoci celým tělem. U mnohých základních slovíček jsem byla překvapena, že je od svých devíti let vyslovuji špatně. Bude to chtít ještě hodně tréninku a praxe, než vymizí má česká výslovnost a než si osvojím poznatky, které jsem se naučila. Určitě doporučuji všem studentům němčiny obohatit si svou vyuku o hodiny zaměřené na výslovnost.
Silvie Švehlíková
Během našich dvou setkání jsem měla několik "AHA momentů" a napadalo mě, jak je možné, že to celý život říkám špatně? Nemám hudební sluch a naučit se správnou výslovnost je pro mě otázka častého opakování a korekce. Donutilo mě to i zamyslet se nad kvalitou výuky němčiny na VŠ - fonologie a fonetika byla spíše věc teorie než praxe. Momentálně nemám dost příležitostí mluvit německy, a proto poslouchám podcasty v němčině, sleduji na YouTube některé kanály zaměřující se právě na výslovnost a na Netflixu si dabing vždy přepínám do nj. Váš výslovnostní trénink byl pro mě opravdu přínosem!
Jana Szittyayová

Potřebujete se ještě na něco zeptat? Máte další otázky, které zůstaly nezodpovězeny?

Jsem tu pro vás! Neváhejte a napište mi na misa@michaelaskopalova.cz a já vám případné dotazy mileráda zodpovím. Jinak se na vás moc těším při naší první společné skype-konzultaci!

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů