Slovíčko týdne – 6.díl

Tak si to představte: romantická večeře ve dvou, zamilované pohledy, první nesmělé doteky, svíčky všude, kam se podíváš, prostě romanťárna jak blázen. Aby byla atmosféra dokonalá, chybí jediné:

der Kuschelrock

Slovo Kuschelrock by se dalo velmi vzdáleně přirovnat k českému slovu oplodňovák či ploužák, které používáme především v kontextu pomalých plouživých písní hrajících na zábavách, diskotékách a podobných akcích.

Slovíčko Kuschelrock vděčí za svůj boom Bravíčku… ehm… časopisu Bravo. Na konci osmdesátých let totiž Bravo vydalo jako přílohu časopisu CD s názvem Kuschelrock. Jednalo se o playlist převážně známých písní, avšak v romantickém provedení, aby se při jejich poslechu dalo kuscheln (tulit se/mazlit se, od toho i název CD Kuschelrock = mazlící rock). Tato neobvyklá příloha tehdy slavila velký úspěch a tak se zanedlouho objevilo druhé CD s názvem Kuschelrock II, poté Kuschelrock Spezial Edition nebo dokonce i Kuscheljazz (zřejmě pro hudební fajnšmekry).

Slovíčko Kuschelrock se tak najednou probojovalo do obecného povědomí lidí a zůstalo tam dodnes. Už nikoli ve spojení s časopisem Bravo, ale jako obecný pojem pro romanticky laděné songy.

Když si tedy chcete udělat s partnerem hezký večer a pustit si k večeři nějakou romantickou hudbu, která od prvního tónu naznačuje, co se budí dít v následujících hodinách, pusťte si Kuschelrock.

kuschelrock

A kdybyste potřebovali pár tipů na německý Kuschelrock, tak mi klidně napiště! ;)

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů