Slovíčko týdne – 7.díl

Stojíte před důležitým životním rozhodnutím či problémem a nevíte, jakou cestu si zvolit? Přemýšlíte nad svým problémem od rána do večera, sčítáte všechna pro a proti a přesto se nemůžete dobrat konce? Seznam pro začíná být stejně dlouhý jako seznam proti, vy se už konečně chcete rozhodnout, ale váš mozek začíná stagnovat?

V tom případě mám pro vás malé spirituální řešení:

das Bauchgefühl

V němčině se lidi dělí na tzv. Kopfmenschen = racionální, nad vším přemýšlí hlavou a tzv. Bauchmenschen = ti, co se rozhodují intuitivně. Když se nad tím člověk zamyslí, tak to vlastně dává smysl. Ve spoustě spirituálních nauk je břicho = Bauch emočním centrem. Centrem, které nám prostřednictvím emocí dokáže dát hned vědět, jestli je nám daná situace příjemná nebo ne. Tyto emoce by se daly nazvat i intuicí nebo tzv. břišním pocitem, příp. pocitem vycházejícím z břicha = Bauchgefühl.

entsch

České slovíčko intuice se trošinku blíží německému překladu, není to však to samé.

Když tedy stojíte před zásadním rozhodnutím, vždycky se v němčině můžete zeptat: was sagt mein Bauchgefühl? Wie ist mein Bauchgefühl? Znamená to, že se tak ptáme ne své hlavy na rozumné argumenty, ale svého těla – konkrétně břicha – na jeho pocity.

Dnešní lingvisticko – bodyworkerské okénko tedy končím otázkou: in welchen Situationen ist euer Bauchgefühl besonders intensiv? V jakých situacích je vaše intuice (bříšní pocit) obzvláště intenzivní? ;)

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů