Kniha, která ve vaší knihovničce nesmí chybět!

podzim 2016 – léto 2017

Píšu už několikátý článek na téma JAK SE UČIT BEZ UČENÍ. Ve skype lekcích se studenty konverzujeme, rozšiřujeme slovní zásobu, objevujeme gramatické souvislosti, ale na blogu daleko víc než gramatiku či slovíčka zprostředkovávám tipy, jak si němčinu nalít do hlavy. Nebo se o to aspoň pokusit. Moc podobných blogů v té době neznám.

léto 2020

Corona je v plném proudu a lektoři pohybující se v offline světě přechází do online, zakládají si blogy a instagramy, začínají sdílet podobné články a já se raduju, že o podobných tipech píše konečně i někdo jiný ;)

podzim 2021

Ivana Kudrnová – digitální lektorka Španělštiny do plavek vydává knihu 164 úkolů pro zábavné učení cizích jazyků, do které mě zve jakožto hostujícího spoluautora a já jsem upřímně nadšená.

Španělština do plavek

Proč? Protože studenti začínají chápat, že svůj jazykový úspěch mají ve svých rukou. Lekce s lektorem jsou velmi často skvělým akcelerátorem pokroku, ale bez vnitří motivace to jde těžko.

V posledních letech je populární psát o tom, jak se obklopit jazykem (vždyť i na tomto blogu najdete hned několik podobných článků, namátkou třeba tenhle >>).

Učení cizího jazyka opravdu nemusí znamenat

  • dojíždět každý týden do jazykovky
  • scházet se s lektorem, který mě drtí a vzbuzuje ve mě odpor k danému jazyku
  • čekání na to, až budu mít na kurz dostatek financí

Učit (a hlavně naučit se) cizí jazyk může být dobrodružná cesta, na které můžeme být několik let či desetiletí. Stačí jen najít ty správné zdroje, stránky či osoby, které nás na této cestě budou doprovázet.

A právě Ivanina kniha je skvělým sborníkem aktivit a zdrojů, jak se můžete naučit cizí jazyk. Troufám si tvrdit, že jsem ještě nedržela v ruce žádný komplexnější přehled. Můžete si zvolit, jestli chcete trénovat psaní, čtení, poslech nebo raději zabrouzdáte do aplikací, které Ivana doporučuje.

Většina tipů je aplikovatelná na jakýkoli cizí jazyk.

Já sama v knize našla spoustu zdrojů, které jsem vůbec neznala a které teď s radostí používám ať už jako lektorka němčiny, nebo jako samouk holandštiny a angličtiny (mimochodem znáte třeba stránku Radio Garden? Já ji objevila až díky této knize.)

A protože má Ivana k jazykové výuce hodně co říct, pozvala jsem ji jedno dubnové dopoledne na virtuální kafe, během kterého se Ivana podělila např. o tipy,

  • jak se při učení motivovat, aby vám to dlouhodobě vydrželo
  • jak trénovat výslovnost
  • proč a jak se trackovat
  • a mnohem mnohem víc

Když slyším Ivanu mluvit o jazykových aktivitách a jejím přístupu k učení cizích jazykům, velmi často si říkám „Jo! Přesně tak!“ nebo taky „konečně o tom mluví i někdo, kdo s němčinou nemá co do činění“.

Abych ale nebrala Ivaně slova z úst a nemusela je přepisovat, mrkněte raději sami:

A protože se mi Ivanina kniha moc líbí, nedá mi to a musím vám ji doporučit. Všema deseti!

Jestli hledáte neotřelé zdroje či aktivity k učení němčiny, nesmí tento sborník ve vaší knihovničce chybět.

164ukolu

Knihu najdete na TÉTO STRÁNCE a když do objednávky zadáte slevový kód 164MISA, budete ji mít dokonce o 10% levněji.

OBJEDNAT KNIHU

Přeju viel Spaß při (znovu)objevování nejen němčinářských zdrojů ;)

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů