[PODCAST] Od šprta k lektorce němčiny

  • Vím, jaké to je učit se 12 let cizí jazyk a potom přijet do cílové země a zjistit, že nerozumím nic.
  • Vím, jak demotivující je zjistit, že cvičné poslechy se od řeči rodiláků diametrálně liší.
  • Vím, jak skličující dokáže být jazyková bariéra a neschopnost otevřít pusu.

Němčina mě provází od 3.třídy základní školy. Na základce němčinářské olympiády, na gymplu šprt, který si ze zájmu a zvědavosti prohlíží lekce napřed.

Trvalo to však 12 let, než jsem vycestovala do Německa na delší dobu. Na vlastní pěst. Jako au-pair. Léto, které bylo plné nadšených, ale i naprosto zoufalých situací, které mě ovlivnily nejen jako osobu, ale především jazykově.

Když jsem viděla, jak obrovský skok jsem tehdy za pouhé 3 měsíce udělala, začala jsem pokukovat po dalších studijních a pracovních pobytech.

Nedávno se mě jedna lektorka zeptala, kde jsem se naučila německy. A já nevěděla, co odpovědět. Bylo to v Kolíně nad Rýnem? Dráždanech? Lipsku? Vídni? V Garmisch-Partenkirchen? Regensburgu? Nebo až v Bayreuthu?

Všude tam jsem žila a prožila tam životní i jazykové pokroky i držkopády.

S mou angličtinou to však zatím tak slavné není. Dva workcampy a nyní život v zemi, kde každý mluví bezchybně anglicky.

Všechno to jsou zkušenosti, ze kterých dnes ráda čerpám. Nejen v soukromém životě, ale především v tom pracovním. Vím totiž, jak trapně člověku je, když má v hlavě košatou myšlenku, ale z pusy zatím leze jen kostrbaté sdělení.

V mé výuce se vás však snažím uklidnit, motivovat a popostrkovat kupředu. Žádná chyba není špatně a žádná otázka není hloupá. Vím, že naučit se německy je zkrátka proces.

Zvu vás k poslechu podcastu, ve kterém otevřeně vyprávím o mých zahraničních zkušenostech. Dovíte se, kde jsem čerpala znalosti, z čeho jsem měla bobky nebo co mě hnalo kupředu. Podcast se jmenuje příznačně Vyleť z hnízda a najdete ho tady >> 

Přeju příjemný poslech!

Mimochodem v bonusové verzi podcastu se dovíte i spoustu tragikomických situací, které mě na mé cestě provázely…

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů