Slovíčko týdne – 10.díl

Znáte ten pocit, kdy si vymyslíte něco parádního a po nějaké době zjistíte, že by původní nápad mohl fungovat daleko líp, ale vlastně v úplně jiné podobě? Nebo že zkrátka jenom potřebujete změnu? I o tom je tento příspěvek.

Posledních pár týdnů jsem tušila, že chci Slovíčko týdne nějak předělat, aby bylo efektivnější pro obě strany – pro mě i pro vás. Nechtěla jsem tento můj miniseriál rušit, jelikož vím, že ho máte velmi rádi. Sama jsem se někdy ptala proč, když obsahuje minimum seriózních slov, která můžete použít ve vážné konverzaci. Ale to je očividně právě to, co máte rádi! Slovíčka, která ve slovníku nenajdete!

Konečně mi docvaklo, jak dát Slovíčku týdne nový kabát. A nápad se začal pozvolna zhmotňovat. Od příštího týdne přesouvám rubriku Slovíčko týdne výhradně na facebook. A s novou formou přichází i nový název. Seriál ponese název Wort-Bild der Woche!

A jak to vůbec souvisí s dnešním posledním Slovíčkem týdne? Jednoduše! Je to názorná ukázka toho, že jsem potřebovala

Tapetenwechsel

Hovorovým slůvkem der Tapetenwechsel není myšleno tapetování, malování ani nic podobného. Když potřebujete Tapetenwechsel, máte na mysli změnu, proměnu, přeměnu – ať už přechodnou nebo trvalou.

change

Jestli teda setrváváte v poměrech, ze kterých potřebujete nutně pryč, můžete říct Ich brauche dringend einen Tapetenwechsel.

Doufám, že se vám tento můj Tapetenwechsel  bude zamlouvat aspoň tak jako mně. Jestli si nechcete nechat ujít žádný díl z Wort-Bild der Woche, tak šupky dupky na facebook a klikněte na stránce Alles Gute na To se mi líbí!

Nostalgicky zavzpomínat na začátky Slovíčka týdne můžete tady >>

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů