Co mi (ne)přineslo pořádání jazykového kongresu?

Moc děkuji za všechna videa, z nichž každé bylo pro mě něčím obohacující. Děkuji za výborný nápad k uskutečnění této konference!

Tak takových zpráv mi tento týden přišlo faaakt hodně.

Jo, mám(e) to za sebou. Co?

Myšlenka na něco takového ve mně zrála přesně půl roku. Po půl roce jsem pak konečně sebrala odvahu, oslovila jednotlivé lektory a vysvětlila jim můj záměr. Trochu připokáklá, že mi napíšou “je to blbost” nebo “na něco takového fakt nemám čas” jsem se nakonec radovala nad zprávami typu “jo, jdu do toho” nebo “to zní skvěle”.

PROČ TO DĚLÁM?

Smyslem kongresu bylo spojit lektory na jedné vlně, vytvořit množství inspirace a velkou hybnou sílu posunout vás k lepším jazykovým znalostem. Zároveň jsem všem zájemcům chtěla nabídnout široké spektrum metodických tipů a triků, aby si při učení cizích jazyků na své přišel opravdu každý.

Často se díváme přes prsty na ty, kteří (se) učí jinak než my. Protože nám samozřejmě vyhovuje náš přístup a náš styl učení. Snažíme se ostatním s nejlepším úmyslem nenápadně podsouvat naše ověřené metody a tipy a pak se zlobíme, když je nevyužijí.

Na českém jazykovém trhu je nepřeberné množství metod, materiálů a lektorů. Kvalita se samozřejmě diametrálně liší.

Kolik lidí, tolik různých přístupů. Stejně jako neexistuje jen jediná správná cesta, jak se naučit německy, neexistuje ani jeden jediný lektor, který by vyhovoval úplně všem.

A tak jsem oslovila několik (mému srdci a pracovní tvorbě) blízkých lektorů a začala natáčet.

Když jsem natáčela rozhovory s lektory, snad u každého rozhovoru jsem si několikrát v duchu říkala „Jo, jo, jo! Ta mi úplně mluví z duše!“ Některé metody sama předávám na mé facebookové stránce nebo tady na blogu. Jiný lektor je ale dokáže zabalit do své energie a své osobnosti, že osloví zase jiné publikum, které na „moji řeč“ neslyší, proto jsem se vždycky vnitřně radovala, že to diváci/posluchači konečně uslyší i od někoho jiného ;)

Natáčet rozhovory s lektory byla obrovská pracovní a osobní výzva. Jelikož videa zase tak často netočím a už vůbec ne taková, ve kterých někoho zpovídám, dostalo se mi zpětné vazby, že ve videích působím vážně, jak kdyby mě to nebavilo. Nebojte, bavilo mě to moc! Byl to jen menší stresík (díky kterému jsem si uvědomila, jak mistrnou práci odvádí profesionální moderátoři). Točit rozhovory s lektory bylo jak povídat si se starými známými. Na pohodu a obohacující jak pracovně, tak soukromě.

Moc moc vám všem děkuji za zapojení a přispění k tak skvělé atmosféře!

Natočením videí však celé plánování kongresu neskončilo. Bylo třeba nachystat strašně moc věcí, propojit desítky koleček a nastavit vše tak, aby celý kongres proběhl hladce, bez technických zádrhelů. A žel bohu, ono se navzdory desítkám hodin detailních příprav vyskytlo několik technických problémů, které bohužel nebylo v mé moci ovlivnit.  Prostě velký aaaach joooo :( A tak jsem si dala několik hlubokých nádechů a výdechů a musela přijmout to, že některé věci zkrátka neovlivním, i kdybych se třeba na hlavu stavěla.

KDO NEDORAZIL?

Když jsem připravovala kongres, trochu (no vlastně docela dost) jsem se obávala, aby se na něj nenabalili anonymní hejtři a trolíci, jak je tomu v poslední době v online světě zvykem (a jak jsem mimochodem popisovala v tomto článku >>)

A hle! Oni opravdu nedorazili! Ani jeden jediný komentář, ani jedinká zpráva, která by podkopávala celý můj záměr, koncept kongresu nebo jednotlivé příspěvky. A víte, co každý den chodilo místo toho?

Slova díků, inspirace, aha-momentů a respektu k jiným učebním metodám a stylům. Diskuze na vysílacích stránkách slušné, zdvořilé a vzájemně se podporující.

A to je to úplně nejvíc, co jsem z kongresu mohla získat. I když jsem si první dva dny kongresu vyčítala, co jsem si to na sebe zase ušila za bič (měla jsem mailovou schránku přímo zasypanou zprávami z Gmail adres, že nemůžete najít videa a já tak na každičkou zprávu musela individuálně odpovědět, i když jsem po zdravotních lapáliích předchozí víkend vůbec, ale vůbec neměla sílu a energii), zprávy typu

Výborný nápad, dobře vybraná témata a profesionální videa – jsem nadšená a moc děkuji!

mi jasně dávaly najevo, že moje práce má smysl, naprosto splnila účel a že bych ji za rok mohla možná zopakovat ;) Co si o tom myslíte vy?

Děkuji, že jste byli celý týden s námi a poctivě sledovali videa. Děkuji za vaši zpětnou vazbu a obrovské množství pozitivních zpráv.

A pokud jste některá kongresová videa (nebo dokonce celý kongres) propásli nebo se k videím chcete vracet, můžete je (spolu s několika milými bonusy ) získat tady >>

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů