Bojím se to říct blbě, tak radši neřeknu vůbec nic…

„No já když mám ze sebe něco vysoukat, tak to je fakt porod. To radši zabalím hned na začátku.“ Poznáváte se? Nebo spíše bojujete s leností? Anebo vám jen tak něco nesedne? V tomto článku vám poskytnu jiný náhled na poslední z těchto nejčastějších výmluv:nemcina online

Pokud si chcete připomenout můj poslední článek, přejdete na něj tudy >>

PROČ SE UČIT, KDYŽ ONI MI STEJNĚ ODPOVÍ ANGLICKY

Pokud to vzdáte hned na začátku, je jasné, že se moc daleko nedostanete. Jasně že je na začátku daleko jednodušší sklouznout k něčemu rychlejšímu, co tolik nebolí a při čem si nepřipadáte tak trapně. Pokud ale zůstanete u angličtiny a komunikaci v němčině vzdáte hned v začátku, nikdy si nerozvinete svou aktivní znalost jazyka. I když víte, že vám vyjadřování v němčině trvá a že by pro vás i pro váš komunikační protějšek bylo o dost lehčí bavit se v angličtině, zkuste se hecnout!

DEJTE SI ČAS, SOUSTŘEĎTE SE JEN NA TO, CO CHCETE ŘÍCT (A NE NA CHYBY) A KDYŽ SI NEJSTE JISTÍ, JESTLI JSTE SPRÁVNĚ ROZUMĚLI, POŽÁDEJTE O ZOPAKOVÁNÍ.

Rodilí mluvčí jsou často trpělivější, než si myslíte a hlavně jsou zvyklí bavit se s cizinci, takže opravdu nejste výjimkou ;) Výlety, nákupy či dovolené v německy mluvících zemích jsou k překonání této bariéry tím nejlepším tréninkem!

NA JAZYKY JSEM MOC LÍNÝ/LÍNÁ

Pokud máte pocit, že s pocitem lenosti bojujete na vícero životních úrovních, pravděpodobně nejste dostatečně vytrvalý člověk. Pokud se lenost týká ale jen němčiny či cizích jazyků obecně, troufám si tvrdit, že vám chybí jedna veledůležitá ingredience, o které jsem psala v tomto článku hned v prvním bodě. Tak si ho prosím připomeňte!

NECHCE SE MI CHODIT DO JAZYKOVKY

Na tuto výmluvu mám úžasnou odpověď: tak tam nechoďte! Jestli vás dojíždění do jazykovky stojí peníze či promrhaný čas v dopravních prostředcích, tak se na jazykovky vyprdněte a najděte si buď učitele, který může dojíždět za vámi nebo si najděte lektora na VÝUKU PŘES SKYPE. Neznám pohodlnější způsob výuky jazyků než právě přes skype. Už jste ho vyzkoušeli? Zkuste mu dát šanci! Je to efektivnější, než si myslíte ;)http://michaelaskopalova.cz/

STYDÍM SE MLUVIT

  • Když mám něco říct nahlas, úplně se opotím.
  • Bojím se, že to řeknu blbě, tak radši neřeknu vůbec nic.
  • Není mi příjemné mluvit ve skupině, stydím se tam říct něco nahlas.
  • Připadám si trapně, protože nemluvím dost dobře a proto raději neříkám nic.

Poznáváte se? Je to jako bludný začarovaný kruh. Stydím se mluvit, protože nemluvím dost dobře anebo nemluvím dost dobře, protože se stydím mluvit? Pokud i vás trápí tento problém, je na čase s ním něco udělat. Mluvit se totiž nenaučíte čtením učebnic nebo posloucháním německých písniček. MLUVIT SE OPRAVDU NAUČÍTE JEN A POUZE MLUVENÍM. Už jste slyšeli o tzv. pasivní a aktivní znalosti jazyka? Mluvení patří rozhodně k aktivním dovednostem.

Každý týden mi v mailu přistane alespoň jedna zpráva typu: „Víte, já pasivně i docela rozumím, když mám ze sebe ale něco vymáčknout, tak to strašně drhne a vůbec to nejde.“ Dost možná i vy patříte k těmto osobám. Jestli chcete tento problém konečně překonat, musíte začít mluvit. Jak na to?

Klidně začněte doma samomluvou nebo mluvením na svého domácího mazlíčka. To vás nic nestojí a nikdo vám u toho neasistuje. A pokud přeci jen potřebujete někoho, kdo vám i opraví chyby, najděte si lektora, který vás rozmluví, bude vám naslouchat a s radostí a lehkostí vám rozváže jazyk.

CHODÍM DO KURZU, ALE LEKTOR/UČEBNICE/SPOLUŽÁCI JSOU NAPRD

V tomto případě není nic jednoduššího než vyměnit kurz či způsob výuky. V dnešní době najdete tolik různých způsobů výuky jazyka, že si opravdu každý přijde na své! Když se vám nezamlouvá lektor nebo učební metody určité jazykovky, jděte jinam! Nepadli jste si s lektorem do oka? Najděte si někoho na soukromou výuku! Nelíbí se vám učebnice, se kterou v kurzu musíte pracovat? Zajděte do knihkupectví, kupte si učebnici pro samouky a učte se doma! Nesedli jste si s ostatními spolužáky? Vytvořte si ve svém okolí vlastní konverzační skupinku! Dnešní doba je přeplněná možnostmi a vy si tak můžete vybrat z úžasně široké palety dostupných výukových zdrojů.

Chtěli byste ještě více tipů, jak se konečně naučit německy?Čekají na vás na této stránce >> 

 

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů