Ani ten nejlepší lektor vás nespasí, když …

Já na tu němčinu nemám čas.

Moje poslední učebnice mě nějak neoslovila.

Nemám na ty jazyky hlavu. 

A co vy? Máte v němčině výsledky nebo jen hromadu výmluv, proč německy ještě pořád neumíte? ;)

Po každém spuštění mých intenzivních online kurzů mi přijde hromada zpráv typu:

Moc děkuji za nabídku, strašně rád/a bych se zapojila, ale mně se to teď nehodí, protože:

  • jedeme na dovolenou.
  • měním práci.
  • mám toho teď v práci moc.
  • stěhujeme se.
  • děti nastupují do školy.
  • atd atd.

Pořád čekáme na ideální podmínky a ony ne a nepřichází, co? ;)

Povím vám teď jedno velký tajemství, chcete?

ONY TY PODMÍNKY NIKDY IDEÁLNÍ NEBUDOU. ANI NA NĚMČINU, ANI NA COKOLI JINÉHO.

Vždycky se totiž najde něco, na co je možné svou lenost a nezájem svést. Malé děti, moc práce, karanténa, velké děti, žádná práce…

Znám to sama moc dobře. V posledních letech jsem taky zažila stěhování. Navíc do země, jejíž řeč neovládám. A taky porod a těhotenství, které člověka vyřadí ze hry a z běžného provozu. Nebo taky obrovské množství byrokracie, ze které mi bylo doslova fyzicky špatně.

Často mě napadalo „už je mi všechno jedno, nechte mě na pokoji“, plamínek vnitřní motivace ale pořád hořel. Stačilo jen dát mu prostor a začít přemýšlet, jak některé věci udělat jinak, než bylo původně plánováno.

Mé němčinářské plány totiž byly (a pořád jsou) velké! Někteří čekali, že to celé zabalím, já se ale rozhodla jít navzdory ne úplně ideálním podmínkám kupředu.

Kdybych ale čekala jen a pouze na ten správný čas nebo ideální podmínky,

Já jsem tomu všemu ale šla naproti i během ne zrovna optimálních podmínek. A to samé můžete udělat i vy. Kdykoli! Já vím, je to óbrovitánsky těžký, ale máte to opravdu jen ve svých rukou! Každý den se můžete nanovo rozhodnout, čemu budete věnovat pozornost a jestli se němčině začnete věnovat. 

Každý den hodinu bezcílně čučíte na Facebook či Instagram? No prosím! Co takhle si ale z té hodiny uzmout 10 minut, které strávíte učením nových slovíček nebo přečtením článku v němčině? Procvičíte mozkové buňky, nic vás to nestojí a posunete se v němčině o malý krůček dál ;)

Už několikrát jsem v internetovém prostoru narazila na následující slogan:

JEN BLÁZEN DĚLÁ STEJNOU VĚC ZNOVU A ZNOVU A OČEKÁVÁ RŮZNÉ VÝSLEDKY.

Nejdřív jsem si myslela, že je to vlastně jen jeden z mnoha motivačních citátů. Omyl. Zprávy, které dostávám mi potvrzují, že je toto heslo přímo propojené s učením jazyků. Opakovaně totiž dostávám zprávy se slovy „Míšo, pořád neumím pořádně německy. Čím to?“ Načež se ptám, co pro své znalosti pisatel za poslední půl rok udělal a odpověď bývá buď „nic“ nebo občas mrknu na Vaši stránku“.

Asi se vám teď má upřímnost líbit nebude, ale já zkrátka musím: nedělat aktivně pro svou němčinu nic a očekávat, že se to na mě tak nějak samo nalepí, nebývá cestou k úspěchu a už vůbec ne k nějakým výsledkům.

Pokud máte pocit, že v němčině stagnujete a/nebo pro své znalosti taky dlouhodobě neděláte nic a víte, že to potřebujete změnit, neexistuje nic jednoduššího než začít právě teď! Ideální podmínky opravdu NIKDY nepřijdou!

POJĎME SE TEDY KONEČNĚ PŘESTAT KOLEKTIVNĚ VYMLOUVAT NA

  1. nedostatek času
  2. nedostatek financí
  3. či příšernou učitelku ze základky.

Nemáte čas? Nevadí! Znamená to jen to, že pro vás němčina nemá dostatečně vysokou prioritu. Více jsem k tomu psala tady >>

Svádíte vaše znalosti na nedostatek financí? Existuje taaaakové množství metod, které jsou úplně zdarma a kterými si můžete trénovat němčinu. Mrkněte např. sem >>

Váš lektor na vás nemá čas tak, jak byste si představovali? Nebo jste ještě nenašli toho pravého právě pro vás? Chcete krutou pravdu? Jedna hodina týdně i s tím nejlepším lektorem pod sluncem vás opravdu nespasí, pokud si v mezičase na němčinu neuděláte čas a nebudete se jí pravidelně věnovat (čtení článků, vyplňování cvičení, poslech podcastů/filmů atd.). Na druhou stranu je ale nutné dodat, že jedna nabombená prošprechtěná hodina týdně s lektorem je pořád daleko daleko lepší než žádná hodina. Každý minikrůček se totiž počítá!

Moc moc prosím: pojďme si společně uvědomit, že němčina (a vlastně i další cizí jazyky) se na nás opravdu nenalepí, pokud MY SAMI PRO TO AKTIVNĚ NĚCO NEUDĚLÁME.

V německy mluvících zemích žijí stovky Čechů a Slováků, kteří tu žijí přes deset let, pořád neumí německy a mají jen hromadu výmluv, proč to tak je. Možná i vy někoho takového znáte? Nebo se teď červenáte a tušíte, že jste jedním z nich?

To vůbec nevadí! Důležitá je vaše ochota s tím něco dělat! Kroky, které jste učinily v minulosti, vás dovedly sem. Stačí vám vaše aktuální znalosti němčiny? Že by se na nich přeci jen dalo zapracovat? No skvělé, tak pojďme do toho!

KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY.

Pokud tedy už nechcete nadále hledat důvody, ale hledáte způsob, jak svou němčinu za několik málo týdnů vyšvihnout o několik pater výš, zvu vás do mého kurzu:

Přihlásit se můžete už jen do 24.2.2023!

<< OMRKNOUT KURZ >>

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám! Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype. V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :) Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test. Pokud hledáte ten správný online kurz právě pro vás, mrkněte na mé videokurzy či intenzivní kurzy. Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů