Ani ten nejlepší lektor vás nespasí, když …

Já na tu němčinu nemám čas. Moje poslední učebnice mě nějak neoslovila. Nemám na ty jazyky hlavu. 

A co vy? Máte v němčině výsledky nebo jen hromadu výmluv, proč německy ještě pořád neumíte? ;)

Po každém spuštění mých intenzivních online kurzů mi přijde hromada zpráv typu:

Moc děkuji za nabídku, strašně rád/a bych se zapojila, ale mně se to teď nehodí, protože:

  • jedeme na dovolenou.
  • měním práci.
  • mám toho teď v práci moc.
  • stěhujeme se.
  • atd atd.

 

Pořád čekáme na ideální podmínky a ony ne a nepřichází. Povím vám teď jedno velký tajemství, chcete?

ONY TY PODMÍNKY NIKDY IDEÁLNÍ NEBUDOU. ANI NA NĚMČINU, ANI NA COKOLI JINÉHO.

Vždycky se totiž najde něco, na co je možné svou lenost a nezájem svést. Malé děti, moc práce, karanténa, velké děti, žádná práce…

Znám to sama moc dobře. Zažívám aktuálně docela turbulentní rok, který mě nutí hledat nové a nové cesty, zůstat flexibilní, nezbláznit se z toho roztodivného neznámého kolotoče a přemýšlet, jak některé věci udělat jinak, než jsem je původně plánovala.

Kdybych ale čekala jen a pouze na ten správný čas nebo ideální podmínky,

Já jsem tomu všemu ale šla naproti i během ne zrovna optimálních podmínek. A to samé můžete udělat i vy. Kdykoli! Já vím, je to setsakramentsky těžký, ale máte to opravdu jen ve svých rukou! Každý den se můžete nanovo rozhodnout, čemu budete věnovat pozornost a jestli se němčině začnete věnovat. 

Každý den hodinu bezcílně čučíte na facebook či instagram? No prosím! Co takhle si ale z té hodiny uzmout 10 minut, které strávíte učením nových slovíček nebo přečtením článku v němčině? Procvičíte mozkové buňky, nic vás to nestojí a posunete se v němčině o malý krůček dál ;)

Už několikrát jsem v internetovém prostoru narazila na následující slogan:

JEN BLÁZEN DĚLÁ STEJNOU VĚC ZNOVU A ZNOVU A OČEKÁVÁ RŮZNÉ VÝSLEDKY.

Nejdřív jsem si myslela, že je to vlastně jen jeden z mnoha motivačních citátů. Omyl. Zprávy, které dostávám mi potvrzují, že je toto heslo přímo propojené s učením jazyků. Opakovaně totiž dostávám zprávy se slovy „Míšo, pořád neumím pořádně německy. Čím to?“ Načež se ptám, co pro své znalosti pisatel za poslední půl rok udělal a odpověď bývá buď „nic“ nebo občas mrknu na Vaši stránku“.

Tak já vám nevím. Nedělat aktivně pro svou němčinu nic a očekávat, že se to na mě tak nějak samo nalepí, nebývá cestou k úspěchu a už vůbec ne k nějakým výsledkům.

Pokud máte pocit, že v němčině taky stagnujete a/nebo pro své znalosti taky dlouhodobě neděláte nic a víte, že to potřebujete změnit, neexistuje nic jednoduššího než začít právě teď! Ideální podmínky opravdu NIKDY nepřijdou!

POJĎME SE TEDY KONEČNĚ PŘESTAT KOLEKTIVNĚ VYMLOUVAT NA

  1. nedostatek času
  2. nedostatek financí
  3. či příšernou učitelku ze základky.

Nemáte čas? Nevadí! Znamená to jen to, že pro vás němčina nemá dostatečně vysokou prioritu. Více jsem k tomu psala tady >>

Svádíte vaše znalosti na nedostatek financí? Existuje taaaakové množství metod, které jsou úplně zdarma a kterými si můžete trénovat němčinu. Mrkněte např. sem >>

Váš lektor na vás nemá čas tak, jak byste si představovali? Nebo jste ještě nenašli toho pravého právě pro vás? Chcete krutou pravdu? Jedna hodina týdně i s tím nejlepším lektorem pod sluncem vás opravdu nespasí, pokud si v mezičase na němčinu neuděláte čas a nebudete se jí pravidelně věnovat (čtení článků, vyplňování cvičení, poslech podcastů/filmů atd.). Na druhou stranu je ale nutné dodat, že jedna nabombená prošprechtěná hodina týdně s lektorem je pořád daleko daleko lepší než žádná hodina.

Moc moc prosím: pojďme si společně uvědomit, že němčina (a vlastně i další cizí jazyky) se na nás opravdu nenalepí, pokud MY SAMI PRO TO AKTIVNĚ NĚCO NEUDĚLÁME.

V německy mluvících zemích žijí stovky Čechů a Slováků, kteří tu žijí přes deset let, stále mluví jak hotentoti a mají jen hromadu výmluv, proč to tak je. Možná i vy někoho takového znáte? Nebo se teď červenáte a tušíte, že jste jedním z nich?

Nevadí! Důležitá je vaše ochota s tím něco dělat!

KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOB, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVOD.

Nevíte, kde začít? Nabízí se např. můj intenzivní online kurz, ve kterém vám každý den naservíruju videa, cvičení a gramatiku přímo pod nos (a to ani nemusíte nikam dojíždět ;) ). Máknete na své němčině a za dva měsíce uvidíte parádní výsledky! Tak co, jdete do toho?

Jsem lektorkou němčiny online a ráda pomůžu zlepšit znalosti němčiny i vám!
Mám dostatek zkušeností ze skupinových kurzů v Německu, zároveň ale i odučené tisíce hodin jednotlivců přes Skype.
V mých Skype lekcích šitých na míru vašim jazykovým cílům a potřebám vám ukážu, že němčina opravdu není tak složitá, jak jste si dosud mysleli :)
Pokud potřebujete popostrčit ve vašich znalostech němčiny, pomůže vám můj jazykový test.
Pokud si hledáte práci s němčinou a víte, že budete muset absolvovat pohovor v německém jazyce, rozhodně si stáhněte můj eBook Jak se připravit na pohovor v němčině.
Více informací o mně najdete tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů