BLACK WEEK 22.–29. 11. 2024 = Získejte své oblíbené e-booky a kurzy se slevou 40 %!
Gramatiku ovládáte jak když bičem mrská, dokázali byste vysvětlit všechna gramatická pravidla, když ale máte povykládat, co jste dělali na minulé dovolené, jste najednou zpocení až na zadku? Do každé věty šoupnete jednoduché univerzální machen a celí upocení končíte slovy und so, případně větou „JÁ SI TY SLOVÍČKA POŘÁD NEMŮŽU ZAPAMATOVAT“.
Není divu. SLOVÍČKA TOTIŽ VĚTŠINOU NENASKÁKAJÍ DO HLAVY JEN TAK (pokud teda nemáte fotogenickou paměť). Většinou jim musíme trochu dopomoct a ideálně i dělat něco proto, aby se v té naší hlavě udržela co nejdéle.
Předpokládám, že znáte ze školy vlastní ČESKO-NĚMECKÝ SLOVNÍČEK. Určitě jste taky museli mít nějaký sešit, do kterého jste si přepisovali slovíčka do dvou sloupců stylem schreiben – psát, das Spiel – hra. Pravidelně pak probíhalo zkoušení z dané lekce stylem „Jak se řekne PSÁT?“ A očekávaná odpověď byla samozřejmě schreiben. Nevím, jak vám, ale já jsem většinou i po delší době přesně věděla, že zrovna to a to slovíčko bylo na pravé straně úplně dole. Sice jsem po nějaké době zapomněla jeho význam, zato jeho polohu jsem byla schopná určit i o půlnoci. Poznáváte se?
Spousta z vás má takový slovníček doteď. I já. JESTLI VÁM TENTO ZPŮSOB UČENÍ SLOVÍČEK FUNGUJE A BAVÍ VÁS, TAK SE HO ROZHODNĚ NEVZDÁVEJTE!
Jestli ale hledáte JINÉ METODY, které vám můžou být při učení slovíček nápomocné, měla bych tu jeden tip:
Jestli potřebujete víc kreativních pomůcek, jak si slovíčka zapamatovat, můžete si vzít na pomoc třeba barvy. Podstatná jména můžou být na žlutém papíře, slovesa na modrém a přídavná jména třeba na zeleném. Záleží na vás. Klidně si na kartičku můžete namalovat nějaký symbol nebo mnemotechnickou pomůcku, která vám pomůže si slovíčko zapamatovat.
COKOLI VÁM PŘI UČENÍ POMÁHÁ, DRŽTE SE TOHO!
A to nejdůležitější nakonec: zkuste si prosím slovíčka říkat nahlas. Ne v duchu, ale fakt NAHLAS. Zajímá vás proč? Vysvětlím vám to na této stránce >>